Bar do hamë dhe parimet nuk i shkelim!
  Aktualitet
  4 mins më parë

  Bar do hamë dhe parimet nuk i shkelim!

  Nga: Eljan Tanini Atdheun e mbushëm me Bar Kafe. Hapësirat me bar natyral i zëvendësuan…
  Greqia “hap dyert” për nënshtetësinë, cilët emigrantë shqiptarë përfitojnë
  Aktualitet
  6 mins më parë

  Greqia “hap dyert” për nënshtetësinë, cilët emigrantë shqiptarë përfitojnë

  Emigrantët shqiptarë që kanë vite që punojnë edhe jetojnë në Greqi mund të përfitojnë nënshtetësinë…
  Serbia ndalon me ligj përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare
  Aktualitet
  7 mins më parë

  Serbia ndalon me ligj përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare

  Autoritetet serbe ndalojnë përdorimin e flamurit kombëtar në Luginën e Preshevës, madje ato familje që…
  Kanionet e Nivicës, pasuri natyrore e turizmit malor në jug të Shqipërisë
  Aktualitet
  12 mins më parë

  Kanionet e Nivicës, pasuri natyrore e turizmit malor në jug të Shqipërisë

  Kanionet e Nivicës janë një tjetër pasuri natyrore dhe destinacion turistik në vendin tonë. Zëvendësministrja…
  Ndre Mjeda, intelektuali që ia kushtoi jetën Shqipërisë
  Aktualitet
  13 mins më parë

  Ndre Mjeda, intelektuali që ia kushtoi jetën Shqipërisë

  Ndre Mjeda, ishte njëri ndër poetët,  veprimtarët dhe atdhetarët më të shquar të kohës. Ai…
  Vaksina “Putin”, politikania e opozitës shqiptare: Ta provojmë!
  Aktualitet
  13 mins më parë

  Vaksina “Putin”, politikania e opozitës shqiptare: Ta provojmë!

  Vaksina ruse anti-Covid, duket se ka ngjallur interes edhe në Shqipëri, pas shpalljes me pompozitet…
  REPORTAZH/ Llixhat e Bënjës, vetitë kurative të ujërave termalë dhe turizmi në zonë
  Aktualitet
  19 mins më parë

  REPORTAZH/ Llixhat e Bënjës, vetitë kurative të ujërave termalë dhe turizmi në zonë

  Llixhat e Bënjës në Përmet, janë destinacioni ynë në këtë reportazh. Në udhëtimin me kameran…
  Mungesa e turistëve ul qiratë e banesave të luksit! Më ‘të goditurat’ ish-blloku dhe ‘Myslym Shyri’
  Aktualitet
  25 mins më parë

  Mungesa e turistëve ul qiratë e banesave të luksit! Më ‘të goditurat’ ish-blloku dhe ‘Myslym Shyri’

  Mbyllja e shumë bizneseve dhe bllokimi i kufijve ka sjellë ulje të çmimit të qirave…
  Deputetët e Kosovës ‘të krimbur’ në para, kanë pasuri rreth 1 miliardë euro
  Aktualitet
  27 mins më parë

  Deputetët e Kosovës ‘të krimbur’ në para, kanë pasuri rreth 1 miliardë euro

  Kosova është shteti më i varfër në rajon dhe në Evropë, por jo edhe politikanët…
  Polifonia shqiptare në lupën e akademikëve të huaj
  Aktualitet
  28 mins më parë

  Polifonia shqiptare në lupën e akademikëve të huaj

  Polifonia jonë është një nga mjetet kulturore që na bën krenar që jemi shqiptar, pasi…
  Dossier/Biondja e KGB-së, që nuk e joshi dot Ernest Koliqin
  Aktualitet
  28 mins më parë

  Dossier/Biondja e KGB-së, që nuk e joshi dot Ernest Koliqin

  Studiuesi Ardian Ndreca ka zbuluar një fakt të rrallë lidhur me Ernest Koliqin. Ai ka…
  Boga, pikënisje e turizmit të aventurës mes alpeve shqiptare
  Aktualitet
  33 mins më parë

  Boga, pikënisje e turizmit të aventurës mes alpeve shqiptare

  Në kuadër të motos “Udhëto Shqip, Pusho Shqip”, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi,…
  “Më 24 gusht, Italia provon për herë parë vaksinën anti-Covid”, mjeku shqiptar zbulon çfarë po ndodh në shtetin fqinj
  Aktualitet
  34 mins më parë

  “Më 24 gusht, Italia provon për herë parë vaksinën anti-Covid”, mjeku shqiptar zbulon çfarë po ndodh në shtetin fqinj

  Më 24 gusht Italia do të aplikojë për herë vaksinën anti- COVID te 3 pacientë…
  Ministrja serbe: Nuk do të heqim dorë nga ndjekja e ish-ushtarëve të UÇK-së
  Aktualitet
  34 mins më parë

  Ministrja serbe: Nuk do të heqim dorë nga ndjekja e ish-ushtarëve të UÇK-së

  Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviç, tha se Serbia kurrë nuk do të heqë dorë…
  A do t’i hapin Serbia dhe Kosova arkivat sekrete të luftës?
  Aktualitet
  35 mins më parë

  A do t’i hapin Serbia dhe Kosova arkivat sekrete të luftës?

  Serbia dhe Kosova i kanë kërkuar njëra-tjetrës të hapin arkivat ushtarake për të ndihmuar në…
   Kanionet e Nivicës, pasuri natyrore e turizmit malor në jug të Shqipërisë
   12 mins më parë

   Kanionet e Nivicës, pasuri natyrore e turizmit malor në jug të Shqipërisë

   Kanionet e Nivicës janë një tjetër pasuri natyrore dhe destinacion turistik në vendin tonë. Zëvendësministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela…
   REPORTAZH/ Llixhat e Bënjës, vetitë kurative të ujërave termalë dhe turizmi në zonë
   19 mins më parë

   REPORTAZH/ Llixhat e Bënjës, vetitë kurative të ujërave termalë dhe turizmi në zonë

   Llixhat e Bënjës në Përmet, janë destinacioni ynë në këtë reportazh. Në udhëtimin me kameran e Report tv, na shoqëron…
   Boga, pikënisje e turizmit të aventurës mes alpeve shqiptare
   33 mins më parë

   Boga, pikënisje e turizmit të aventurës mes alpeve shqiptare

   Në kuadër të motos “Udhëto Shqip, Pusho Shqip”, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, mëngjesin e së mërkurës ka…
   Covid-19/ Shifra të zeza për turizmin, ulet 66,3 % numri i vizitorëve në vend
   40 mins më parë

   Covid-19/ Shifra të zeza për turizmin, ulet 66,3 % numri i vizitorëve në vend

   Sektori mbi të cilin ka ndikuar më së shumti pandemia e Covid-19 është turizmi. Krahasuar me një vit më parë,…
   Plazhi i Krorëzës, një nga xhevahirët e Rivierës shqiptare
   2 hours më parë

   Plazhi i Krorëzës, një nga xhevahirët e Rivierës shqiptare

   Plazhi i Krorëzës është një nga xhevahirët e shumtë e Rivierës shqiptare. Kryeministri Edi Rama publikoi sot disa foto nga…
   FOTO/ Ksamili, thesari i rrallë i Rivierës Shqiptare
   1 day më parë

   FOTO/ Ksamili, thesari i rrallë i Rivierës Shqiptare

   Vetëm disa minuta larg Sarandës dhe do të gjendeni përballë një pamjeje mahnitëse të detit gurkali, dhe ishujve të vegjël…
   COVID s’ua zbeh dashurinë kosovarëve për Shqipërinë!
   1 day më parë

   COVID s’ua zbeh dashurinë kosovarëve për Shqipërinë!

   Shtimi i rasteve me koronavirusi në të dy vendet nuk ka zbehur aspak dëshirën e kosovarëve për të udhëtuar dhe…
   Gurëzeza, aty ku takohet historia me natyrën
   2 days më parë

   Gurëzeza, aty ku takohet historia me natyrën

   Gurëzeza, qyteti ilir në Cakran të Fierit, aty ku historia e pasur takohet me natyrën është një nga destinacionet turistike…
   ‘Kanionet e Holtës’, mrekullia shqiptare e paeksploruar (FOTO)
   2 days më parë

   ‘Kanionet e Holtës’, mrekullia shqiptare e paeksploruar (FOTO)

   Holta është një zonë turistike e pa eksploruar akoma plotësisht dhe përbën një ftesë e hapur për të gjithë eksploruesit…
   Turizmi në Shqipëri humbet shpresën, operatorët: Çdo ditë ka më pak turistë
   2 days më parë

   Turizmi në Shqipëri humbet shpresën, operatorët: Çdo ditë ka më pak turistë

   Muaji gusht i cilësuar si muaji i shpresës nga operatorët turistikë të Vlorës nuk ka sjellë efektin e shumëpritur. Pas…
   Turistë që s’ikin, e turistë që s’vijnë: Çfarë po ndodh me sektorin në këtë sezon të jashtëzakonshëm
   2 days më parë

   Turistë që s’ikin, e turistë që s’vijnë: Çfarë po ndodh me sektorin në këtë sezon të jashtëzakonshëm

   Nga Nertila Doko Këtë vit operatorët turistikë dhe hotelet bregdetare po përballen me krizën e pandemisë së shkaktuar nga COVID-19,…
   Faqja e njohur: Këto janë 15 plazhet e Shqipërisë që duhet t’i vizitoni në 2020-n
   3 days më parë

   Faqja e njohur: Këto janë 15 plazhet e Shqipërisë që duhet t’i vizitoni në 2020-n

   Shqipëria ruan shumë befasi për ju, shkruan Krishna Teja për faqen e njohur turistike pickyourtrail.com. ”Vija jugore bregdetare e Shqipërisë…
   Back to top button
   Close