Situatë e rëndë në Preshevë, denoncimi: S’ka teste, njerëzit po vdesin në shtëpi
  Aktualitet
  5 mins më parë

  Situatë e rëndë në Preshevë, denoncimi: S’ka teste, njerëzit po vdesin në shtëpi

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari nga Presheva që flet për një…
  Ahmeti: Marrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo me Bullgarinë vijat e kuqe për koalicionin pas zgjedhor
  Aktualitet
  2 hours më parë

  Ahmeti: Marrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo me Bullgarinë vijat e kuqe për koalicionin pas zgjedhor

  Marrëveshja e Ohrit, ajo e Prespës dhe ajo për Fqinjësi të Mirë me Bullgarinë janë…
  Autorja shqiptare në Itali vlerësohet me çmimin e parë në konkursin letrar
  Aktualitet
  2 hours më parë

  Autorja shqiptare në Itali vlerësohet me çmimin e parë në konkursin letrar

  Autorja shqiptare me banim në Itali, Ismete Selamanaj Leba, u vlerësua me çmim të parë…
  Tritan Shehu: Panik nga Rama dhe tendencë për të hedhur në erë marrëveshjen e 5 qershorit
  Aktualitet
  2 hours më parë

  Tritan Shehu: Panik nga Rama dhe tendencë për të hedhur në erë marrëveshjen e 5 qershorit

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu, e sheh si një shprehje paniku, deklaratën e sotme…
  Ernest Koliqi, delegat i qeverisë së Tiranës pranë asaj të Romës
  Histori
  2 hours më parë

  Ernest Koliqi, delegat i qeverisë së Tiranës pranë asaj të Romës

  “La Croix” ka botuar, të shtunën e 29 majit 1943, në ballinë, një shkrim në…
  Flet Zaev pas publikimit të përgjimit: S’ofendova shqiptarët
  Aktualitet
  2 hours më parë

  Flet Zaev pas publikimit të përgjimit: S’ofendova shqiptarët

  Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, njëherësh kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, është deklaruar pas publikimit…
  Osmani: E turpshme që qeveria “Hoti” nuk miratoi projektligjin kundër koronavirusit
  Aktualitet
  2 hours më parë

  Osmani: E turpshme që qeveria “Hoti” nuk miratoi projektligjin kundër koronavirusit

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, e cilësoi “të turpshëm” mosmiratimin nga ana e…
  Shpërthyen në mallkime ndaj Mustafës, gazetari kritikon aktivistët e Vetëvendosjes: Jeni të neveritshëm dhe primitivë, po përjashtoni veten nga shoqëria njerëzore
  Aktualitet
  2 hours më parë

  Shpërthyen në mallkime ndaj Mustafës, gazetari kritikon aktivistët e Vetëvendosjes: Jeni të neveritshëm dhe primitivë, po përjashtoni veten nga shoqëria njerëzore

  Gazetari Enver Robelli ka reaguar ndaj reagimeve të aktivistëve të lëvizjes “Vetëvendosje” të cilët fill…
  Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re
  Aktualitet
  2 hours më parë

  Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re

  Blendi Klosi, Ministër i Turizmit dhe Mjedisit, gjatë një takimi në Sarandë, u ka kujtuar…
  Sazani pastrohet nga predhat, momenti i shpërthimit në bunker (VIDEO)
  Aktualitet
  2 hours më parë

  Sazani pastrohet nga predhat, momenti i shpërthimit në bunker (VIDEO)

  Ishulli i Sazanit është pastruar nga municionet luftarake. Report Tv publikon pamjet e shpërthimit të…
  Rama pranon: Kishim plan të mundshëm zgjedhjet e parakohshme, por PD na pengoi me kerkesën për teknologji në votim
  Aktualitet
  2 hours më parë

  Rama pranon: Kishim plan të mundshëm zgjedhjet e parakohshme, por PD na pengoi me kerkesën për teknologji në votim

  Për herë të parë Rama pranoi se zgjedhjet e parakohshme kanë qenë një opsion dhe…
  “S’dihet ç’na sjell vjeshta”/ Rakacolli: Rritjen e të infektuarve e prisnim por jo në këtë mënyrë
  Aktualitet
  3 hours më parë

  “S’dihet ç’na sjell vjeshta”/ Rakacolli: Rritjen e të infektuarve e prisnim por jo në këtë mënyrë

  Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se Komiteti Teknik e dinte që shifrat e të…
  Macron vendos afate për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi
  Aktualitet
  3 hours më parë

  Macron vendos afate për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

  Valon Murtezaj, këshilltari për politikë të jashtme i kryeministrit Avdullah Hoti, ka thënë që presidenti…
  FOTO/ Merkel me flamurin e Kosovës në krah, komunikon me Vuçiç: Rruga e vetme, njohja e Kosovës. Surrati i Vuçiç i kuq si spec nga nervat
  Aktualitet
  3 hours më parë

  FOTO/ Merkel me flamurin e Kosovës në krah, komunikon me Vuçiç: Rruga e vetme, njohja e Kosovës. Surrati i Vuçiç i kuq si spec nga nervat

  Kancelarja gjermane Angela Merkel, në një takim online me presidentin serb Aleksandër Vuçiç, ka pasur…
  Tomini: Paralajmërohet rikthimi i karantinës dhe mbyllja e lokaleve
  Aktualitet
  3 hours më parë

  Tomini: Paralajmërohet rikthimi i karantinës dhe mbyllja e lokaleve

  Shefja e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në ISHP, Eugena Tomini ka folur sot…
   Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re
   2 hours më parë

   Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re

   Blendi Klosi, Ministër i Turizmit dhe Mjedisit, gjatë një takimi në Sarandë, u ka kujtuar operatorëve turistik se nga sot…
   Koronavirusi s’i tremb shqiptarët e Kosovës, më të shumtë në numër se vitin e kaluar për pushime në Shqipëri
   4 hours më parë

   Koronavirusi s’i tremb shqiptarët e Kosovës, më të shumtë në numër se vitin e kaluar për pushime në Shqipëri

   Pandemia e koronavirusit nuk i ka vënë në diskutime pushimet që shqiptarët e Kosovës zgjedhin të bëjnë në Shqipëri. Frika…
   80% e hoteleve në Shëngjin të boshatisur, kreu i Dhomës së Tregtisë: Strukturat akomoduese punojnë me 20% të kapacitetit
   5 hours më parë

   80% e hoteleve në Shëngjin të boshatisur, kreu i Dhomës së Tregtisë: Strukturat akomoduese punojnë me 20% të kapacitetit

   Hotelet dhe shtëpitë e pushimit në Shëngjin janë pothuajse bosh. Ato popullohen vetëm gjatë fundjavës. Edhe pse jemi në mesin…
   ‘New York Times’ rendit Shqipërinë dhe Kosovën ndër vendet ku mund të shkojnë amerikanët për pushime gjatë pandemisë
   6 hours më parë

   ‘New York Times’ rendit Shqipërinë dhe Kosovën ndër vendet ku mund të shkojnë amerikanët për pushime gjatë pandemisë

   Prestigjozja amerikane New York Times rendit Shqipërinë dhe Kosovën ndër vendet ku këshillon qytetarët amerikanë për të kaluar pushimet gjatë…
   Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re
   7 hours më parë

   Jahtet dhe mjetet lundruese pa TVSH, Klosi: Saranda, destinacioni i parë që merr zhvillim nga kjo politikë e re

   Blendi Klosi, Ministër i Turizmit dhe Mjedisit, gjatë një takimi në Sarandë, u ka kujtuar operatorëve turistik se nga sot…
   Berati Unik
   13 hours më parë

   Berati Unik

   Vlera historike, arkitektonike dhe kulturore: Berati – një ndër qytetet më të veçanta në Shqipëri dhe në botë! Sot qyteti…
   Bileta falas për turistët në muzetë e Krujës, Margariti: Angazhimin për të pasur sa më shumë vizitorë
   13 hours më parë

   Bileta falas për turistët në muzetë e Krujës, Margariti: Angazhimin për të pasur sa më shumë vizitorë

   Turistët do të kenë mundësi të vizitojnë falas muzetë e Krujës. Nisma është marrë nga ministria e Kulturës e cila…
   Sondazhi, 59% e shqiptarëve nuk do shkojnë me pushime këtë vit dhe shkaku nuk është Covid-19
   14 hours më parë

   Sondazhi, 59% e shqiptarëve nuk do shkojnë me pushime këtë vit dhe shkaku nuk është Covid-19

   Pasiguria e krijuar nga Covid-19 duket se ka prishuar planet e shumë shqiptarëve për të shkuar me pushime këtë vit.…
   Berati 12 vjet në UNESCO, qyteti i “një mbi një dritareve”, tashmë destinacion turistik për vizitorët nga e gjithë bota
   2 days më parë

   Berati 12 vjet në UNESCO, qyteti i “një mbi një dritareve”, tashmë destinacion turistik për vizitorët nga e gjithë bota

   Vlerat historike, arkitektonike dhe kulturore e bëjnë Beratin një ndër qytetet më unike në Shqipëri dhe në botë. Sot qyteti…
   FOTOT: Ura e Vashës, kryevepra e shekullit XVIII në pikëtakimin e rrugës së Arbrit
   2 days më parë

   FOTOT: Ura e Vashës, kryevepra e shekullit XVIII në pikëtakimin e rrugës së Arbrit

   Bashkia Klos fton qytetarët, turistë vendas dhe të huaj të vizitojnë një nga qendrat urbane që ofron bukuri natyrore dhe…
   Laguna e Kune-Vainit/ 80 vjet nga shpallja rezervat gjuetie, sot destinacion turistik
   2 days më parë

   Laguna e Kune-Vainit/ 80 vjet nga shpallja rezervat gjuetie, sot destinacion turistik

   E shpallur e para zonë e mbrojtur në vend rreth 8 dekada më parë, laguna e Kune Vainit, 8 km…
   5000 bileta falas për turistët që zgjedhin Krujën si destinacion turistik
   2 days më parë

   5000 bileta falas për turistët që zgjedhin Krujën si destinacion turistik

   Ministria e Turizmit dhe bashkia e Krujës kanë nënshkruar marrëveshjen që i dhuron operatorëve turistikë 5 000 bileta me vlerë…
   Back to top button
   error: Content is protected !!
   Close