SONDAZHI: PS merr gati 60% të votave, PD 22%, LSI vetëm 5.6%

, SONDAZHI: PS merr gati 60% të votave, PD 22%, LSI vetëm 5.6%

Report TV dhe ‘Piepoli’ kanë publikuar sondazhin e fundit parazgjedhor.

Nëse zgjedhjet do të zhvilloeshin sot, pjesmarrja në zgjedhje do të ishte: 55.2% do marrin pjesë, 30.5% jo, 14.3% se di

Partia fituese, sipas këtij sondazhi, do të ishte Partia Socialiste, me një rezultat të thellë prej 58.7%.
PD do të merrte vetëm 21.8% të votive.

Edhe LSI-së, sipas këtij sondazhi, është në një situatë jo të mirë.

Partia e drejtuar nga Petrit Vasili, do të merrte vetëm 5.6% LSI, PDIU 0.8%, dhe po kaq edhe LIBRA e Ben Blushit.

Për këtë sondazh janë intervistuar 1200 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button