70 fotot që fshehu komunizmi. Do ngeleni me ‘gojë hapur’ me Shqipërinë e diktaturës

Periudha e diktaturës, ishte pjesa më e errët e Shqipërisë që e izoloi nga bota e jashtme. Edhe të huajt ishin të paktë ata që vizitonin Shqipërinë komuniste.

Më të shumtë ishin të huajt që kishin projekte dhe u lejonin që të vizitonin Shqipërinë. I tillë ishte dhe fotografi Erik Steward i cili ka vizituar Shqipërinë në vitin 1988.

Ky ishte një vit i vështirë për shqiptarët pasi varfëria ishte ne kulmin e saj. Për pak kohë do të vinte edhe rrëzimi i sistemin diktatorial. Këto janë disa nga fotot e tij në Shkoder, Tiranë, Berat, Durrës, Krujë, Gjirokastër etj. Shikoni fotot e rralla të Shqipërisë, që nuk u publikuan asnjëherë.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 70 fotot që fshehu komunizmi. Do ngeleni me ‘gojë hapur’ me Shqipërinë e diktaturës
70 fotot që fshehu komunizmi. Do ngeleni me ‘gojë hapur’ me Shqipërinë e diktaturës
https://4.bp.blogspot.com/-fGCcySXHXZ4/WimEKzervKI/AAAAAAAAL8Y/JrUQbjcnbh4eqWVJf9TWYb1jjsCRFISqQCLcBGAs/s640/hasan-prishtina-950x540.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-fGCcySXHXZ4/WimEKzervKI/AAAAAAAAL8Y/JrUQbjcnbh4eqWVJf9TWYb1jjsCRFISqQCLcBGAs/s72-c/hasan-prishtina-950x540.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/70-fotot-qe-fshehu-komunizmi-do-ngeleni.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/70-fotot-qe-fshehu-komunizmi-do-ngeleni.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy