AAK dhe Vetëvendosje arrijnë marrëveshje për bashkëqeverisje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë arritur marrëveshje për koalicion në Komunën e Istogut. Indeksonlinemëson se para pak minutash zyrtarët e dy partive janë pajtuar për bashkëqeverisje në këtë komunë.

Gani Dreshaj është takuar me dy zyrtarët e lartë të Vetëvendosjes në Istog, Florim Dreshaj dhe Mehmet Qeman me të cilët ka finalizuar marrëveshjen.

Nesër në orët e paradites pritet që kjo marrëveshje të nënshkruhet dhe të jetë publike.

Gani Dreshaj ka thënë për Indeksonline se marrëveshja është për shpresën dhe punën në Istog.

“Nga fitorja jonë do të përfitojë secili banor i Istogut. Është një marrëveshje e shpresës dhe e punës. Do të jemi shembull i punës në çdo sferë” ka thënë Dreshaj.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: AAK dhe Vetëvendosje arrijnë marrëveshje për bashkëqeverisje
AAK dhe Vetëvendosje arrijnë marrëveshje për bashkëqeverisje
AAK dhe Vetëvendosje arrijnë marrëveshje për bashkëqeverisje
https://3.bp.blogspot.com/-ES8fzdvpTOw/WiwmWG5UFEI/AAAAAAAAMGU/0mFsyQFtv3YypvNRm6JqEM4Fe3y2GWTsQCLcBGAs/s640/haradinaj.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ES8fzdvpTOw/WiwmWG5UFEI/AAAAAAAAMGU/0mFsyQFtv3YypvNRm6JqEM4Fe3y2GWTsQCLcBGAs/s72-c/haradinaj.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/aak-dhe-vetevendosje-arrijne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/aak-dhe-vetevendosje-arrijne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy