Alarmohet Spanja, me thirrjet nga Shqipëria

Thirrje të humbura në telefon nga Shqipëria, alarmohet Spanja Policia spanjolle i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të tregojnë kujdes kur në telefonin e tyre vijnë thirrje të humbura nga një sërë prefiksesh përfshi edhe atë të Shqipërisë. Bëhet fjalë për një skemë mashtrimi, ku mijëra spanjollëve i ka shkuar në telefon një thirrje e humbur nga Shqipëria, Gana, Bregu i Fildishtë dhe Nigeria. Përdoruesi bie në këtë kurth duke e marrë numrin në telefon, dhe menjëherë kreditohet me një shumë të madhe parash, një pjesë të së cilës e merr mashtruesi. “Kjo përjashton të gjitha rastet kur numri i telefonit i takon një personi të cilin e njihni”, informon policia spanjolle.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7981,Camëri,108,Editorial,1715,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Alarmohet Spanja, me thirrjet nga Shqipëria
Alarmohet Spanja, me thirrjet nga Shqipëria
Alarmohet Spanja, me thirrjet nga Shqipëria
https://1.bp.blogspot.com/-ZLhkR9ccnzg/WikEyz70wXI/AAAAAAAAL5Y/ko6z10jPln8klWRudI6_tmwpv0pOv5CzwCLcBGAs/s640/84c2c81b73f1f4ce12545e69e95158e4_XL.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ZLhkR9ccnzg/WikEyz70wXI/AAAAAAAAL5Y/ko6z10jPln8klWRudI6_tmwpv0pOv5CzwCLcBGAs/s72-c/84c2c81b73f1f4ce12545e69e95158e4_XL.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/alarmohet-spanja-me-thirrjet-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/alarmohet-spanja-me-thirrjet-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy