Begaj kthehet si kampione, por në aeroport nuk e pret askush (VIDEO)

Ka mbërritur pasditen e sotme në aeroportin "Nënë Tereza" kampionia e botës në peshëngritje, Romela Begaj, e cila mori medalje ari në botërorin e zhvilluar në SHBA.

Por përveç gazetarëve, atje nuk është parë asnjë politikan dhe as ka patur ndonjë organizim për të pritur ashtu siç e meritojnë kampionët, me nderime dhe ceremoni.

Kjo, sidoqoftë, nuk e ka penguar aspak kampionen tonë të deklarojë se medalja e arit ishte për të gjithë shqiptarët. "Medalja e artë nuk ishte vetëm për mua, por për Shqipërinë", tha Begaj.

Ajo tregoi se është stërvitur për një vit rresht për të arritur titullin e kampiones së botës, një arritje kjo e merituar e që duhet vlerësuar nga çdo njeri.

"Jam shumë e lumtur që arrita këtë rezultat, të dal kampione bote me medalje të artë dhe nënkampione. U vlerësua sakrifica ime. E kam marrë me gjak këtë rezultat dhe nuk ishte e lehtë", tha Begaj, e cila shprehu synimin për medaljen olimpike. /Xh.F/Shqiptarja.com/p>

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7934,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Begaj kthehet si kampione, por në aeroport nuk e pret askush (VIDEO)
Begaj kthehet si kampione, por në aeroport nuk e pret askush (VIDEO)
Begaj kthehet si kampione, por në aeroport nuk e pret askush (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-7NbNNV2VLcM/Wiul3zjRj1I/AAAAAAAAMDA/T03JQD1AKy8JdccOFIrrLxj09LF1CsGlQCLcBGAs/s640/4154532.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-7NbNNV2VLcM/Wiul3zjRj1I/AAAAAAAAMDA/T03JQD1AKy8JdccOFIrrLxj09LF1CsGlQCLcBGAs/s72-c/4154532.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/begaj-kthehet-si-kampione-por-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/begaj-kthehet-si-kampione-por-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy