Boksieri gjirokastrit shpallet kampion i Gjermanisë

Boksieri shqiptar Xhek Paskali është shpallur kampion i Gjermanisë në boksin amator. Ai është kurorëzuar dy ditë më parë si numri 1 në këtë kategori dhe lajmi ka bërë bujë në mediat gjermane. Xhek Paskali ka lindur më 12 tetor të vitit 1992 dhe është është djali i një familjeje shqiptare emigrante. Familja e tij u largua nga Shqipëria që me hapjen e ambasadave në vitin 1990.

I ati i tij, Artur Paskali ka qenë peshëngritës dhe akrobat i zoti si dhe pjesë e Trupës Profesioniste të Cirkut të Tiranës. Ndërsa gjyshi i tij Sotiraq Paskali është një sportist dhe artist i njohur si themelues i Trupës Profesioniste të Cirkut të Gjirokastrës.

Familja e tij u largua nga Shqipëria që me hapjen e ambasadave në vitin 1990.

Sipas lajmeve që raporton media gjermane, boksieri Xhek Paskali mori pjesë në kategorinë gjysmë të rëndë.

Paskali garoi në peshën 81 kg dhe arriti të mposhtë të gjithë kundërshtarët duke u shpallur kështu Kampion Kombëtar i Gjermanisë në këtë kategori sportive të boksit amator.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Boksieri gjirokastrit shpallet kampion i Gjermanisë
Boksieri gjirokastrit shpallet kampion i Gjermanisë
Boksieri gjirokastrit shpallet kampion i Gjermanisë
https://2.bp.blogspot.com/-8Q37XDBHbr0/WjEzbELpDwI/AAAAAAAAMWE/qJ2psaEVVycQVv8j7OTURFt4JIu0Ae74QCLcBGAs/s640/boksieri-gjirokastrit-470x313.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-8Q37XDBHbr0/WjEzbELpDwI/AAAAAAAAMWE/qJ2psaEVVycQVv8j7OTURFt4JIu0Ae74QCLcBGAs/s72-c/boksieri-gjirokastrit-470x313.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/boksieri-gjirokastrit-shpallet-kampion.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/boksieri-gjirokastrit-shpallet-kampion.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy