Bushati: Me e-mailet e politikanëve shqiptar në PE kanë filluar barcaletat dhe gjëegjëzat

I ftuar në #DritaremeRudinën Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati i pyetur nga gazetarja Rudina Xhunga në lidhje me akuzat e opozitës për mospërfshirjen e saj në delegacionin e Këshillit për Stabilizim-Asocimit, ka treguar se Jorida Tabuku ankohet se Genc Pollo nuk ankohet vetë për ҫështjet.

“Cila opozitë se kam dëgjuar se Jorida ankohet për Gencin, se Genci nuk ankohet dot vetë. Prandaj Kujt i referohesh Joridës për Gencin?”,-është shprehur Bushati.

Më tej ministri ka treguar edhe për disa e-maile të Genc Pollos dërguar Parlamentit Evropian, që sipas tij janë kthyer në barcaleta dhe gjëegjëza.

“Këto janë shashka, janë si e-mailet e Genc Pollos, në Parlamentin Evropian me të cilin kanë filluar barcaletat dhe gjëegjëza.”,-ka shtuar Bushati.

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, duke u përgjigjur për akuzat e opozitës për mospërfshirjen në delegacionin e Këshillit të Stabilizim Asocimit, ka deklaruar se ky delegacion është në përputhje me MSA.

“Delegacioni shqiptar ka qenë në përputhje të plotë me marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit. Kushdo që dëshiron të kontribuojë, është i mirëpritur, por, loja me e-maile në Bruksel ka kohë që ka përfunduar, dhe unë u bëj thirrje të gjithëve ta stopojnë këtë lojë sepse nuk u bën shërbim as atyre e as vendit.”,-ka përfunduar Bushati./ Dritare.net

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bushati: Me e-mailet e politikanëve shqiptar në PE kanë filluar barcaletat dhe gjëegjëzat
Bushati: Me e-mailet e politikanëve shqiptar në PE kanë filluar barcaletat dhe gjëegjëzat
https://3.bp.blogspot.com/-Wgs0rqAdgXE/WjjMGyGuyzI/AAAAAAAAMrE/hudHaxOLx7Q5VsGbo01WnkVMXtPHHVtAQCLcBGAs/s640/40-8-678x381.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Wgs0rqAdgXE/WjjMGyGuyzI/AAAAAAAAMrE/hudHaxOLx7Q5VsGbo01WnkVMXtPHHVtAQCLcBGAs/s72-c/40-8-678x381.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/bushati-me-e-mailet-e-politikaneve.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/bushati-me-e-mailet-e-politikaneve.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy