‘Çmendet’ profesori serb: Thotë se është nipi i Skënderbeut dhe puth flamurin shqiptar (Video )

Më 28 nëntor, shqiptarët shënuan 105 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

Duket e çuditshme, por kjo festë u shënua edhe nga serbët.

Bëhet fjalë për profesorin dhe ekspertin serb për çështjet e Ballkanit, Mirolub Petroviq i cili në një video uroi festën e flamurit, festë kjo të cilën e quan festë serbe, për shkak se siç thotë ai flamuri shqiptar është flamur i heroit të madh, Skenderbeut, të cilin ai e quan serb, shkruan InfoPress.

Profesori serb thotë madje se Skenderbeu është stërgjyshi i tij.

“Në vendet serbe, që aktualisht janë nën okupim, pra në Epir që sot e quajnë Shqipëri, pastaj Kosovë dhe në disa Komuna në Serbinë qendrore është shënuar Dita e Flamurit, do të thotë bëhet fjalë për një festë serbe sepse flamuri që ka valuar në këto toka serbe është flamuri i heroit më të madh të shekullit 15, stërgjyshit tim, Gjergj Kastrioti”, shprehet Petroviq.

Tutje ai thotë se flamur të njëjtë kishin edhe Nemanjiqët, me shqiponjë dy krerëshme, me prapavijë të kuqe që është simol i gjakut, betejave dhe luftës për liri.

Në fund ai puthë flamurin shqiptar duke u bërë thirrje edhe serbëve tjerë që ta bëjnë këtë./InfoPress

Shikoni videon:

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7989,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1294,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ‘Çmendet’ profesori serb: Thotë se është nipi i Skënderbeut dhe puth flamurin shqiptar (Video )
‘Çmendet’ profesori serb: Thotë se është nipi i Skënderbeut dhe puth flamurin shqiptar (Video )
‘Çmendet’ profesori serb: Thotë se është nipi i Skënderbeut dhe puth flamurin shqiptar (Video )
https://2.bp.blogspot.com/-tjqnv0vnwhk/Wiv4VhzaCzI/AAAAAAAAMEI/rWuyUyS2giIP1Swz4FWoYLQ4ry9lhyMyACLcBGAs/s640/24883115_778034319066035_1476821747_o-1200x675.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-tjqnv0vnwhk/Wiv4VhzaCzI/AAAAAAAAMEI/rWuyUyS2giIP1Swz4FWoYLQ4ry9lhyMyACLcBGAs/s72-c/24883115_778034319066035_1476821747_o-1200x675.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/cmendet-profesori-serb-thote-se-eshte.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/cmendet-profesori-serb-thote-se-eshte.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy