Daçiç: Si mu errën sytë kur pashë shqiptarin, shef kabineti të këshilltarit të Trump

Gazeta serbe “Serpski Telegraf” në numrin e sotëm shkruan për dy vëllezërit shqiptarë nga Prishtina në Shtëpinë e Bardhë dhe në Pentagon. Dhe ata janë Ylber dhe Ylli Bajraktari.

Më titullin “Shqiptarët e Trumpit godasin Serbinë” gazeta vë alarmin për pushtetin e madh që kanë dy shqiptarët në Shtëpinë e Bardhë dhe Pentagon. Duke punuar për mbrojtjen dhe politikën e jashtme, vëllezërit Bajraktari shoqërojnë udhëheqësit e agjencive të tyre në të gjitha udhëtimet ndërkombëtare, trasmeton FMimages.net

Ylber Bajraktari (i dyti nga e majta) me Sekretari e Mbrojtjes Ashton Carter (në të djathtë) në një konferencë shtypi në aeroplanin e sekretarit

Do të duket shumë e vështirë të besohet që dy vëllezërit shqiptarë, të zhvendosur në Amerikë nga Prishtina e shkatërruar nga lufta, do të arrinin të merrnin pozita të larta në Shtepinë e Bardhë dhe Pentagon.

Tani ata janë në qendër të zgjidhjeve të një sërë problemeve botërore dhe shefat e tyre të përditshëm i informojnë ata për zhvillimet në politikën e jashtme. Ata kanë qasje në Departamentin e Shtetit, Shtëpinë e Bardhë dhe në të dhënat e inteligjencës – thotë gazeta serbe, trasmeton FMimages.net

Gazeta serbe transmetoi gjithashtu deklaratën e Karl Vug, dikur këshilltar i Obamës për sigurinë kombëtare.

“Unë kurrë nuk kam dëgjuar një histori për dy vëllezër të cilët luajnë një rol të tillë të ndjeshëm prapa skenës në Pentagon ashtu si vëllezërit Bajraktari”, tha Karl Vug.

Ylli Bajraktari është aktualisht dora e djathtë e Këshilltarit të Sigurisë Kombëtare të presidentit Trump, Herbert Raymond Mackmaster, në Shtepinë e Bardhë.

Ylber Bajraktari është drejtor i Këshillit të Sigurisë Kombëtare për Politikat e Mbrojtjes.

Ylli Bajraktari (i dyti nga e djathta) me Zëvendëssekretarin e Mbrojtjes Robert Work (i treti nga e djathta) në një takim dypalësh me një delegacion gjerman

Nënpresidenti Mike Pence, gjatë vizitës së tij në Serbi, kishte ardhur më vëllezërit Bajraktari, dhe gjatë vizitës së presdentit Thaçi në Shtëpinë e Bardhë, zv.presidenti Mike Pence i kishte prezantuar Thaçit dy vëllëzit nga Kosova si dy besnikët më të mëdhenj të SHBA-ve.

“Z. President, tani unë kam nderin t’ju informoj se dy të rinj nga Kosova punojnë me ne në Shtëpinë e Bardhë”, kishte thënë nënpresidenti amerikan Mike Pence.

Vëllezërit Ylli (majtas) dhe Ylber (djathtas) Bajraktari jashtë Pentagonit, ku punojnë në politikën e jashtme dhe sigurinë kombëtare për dy zyrtarët kryesorë të Departamentit të Mbrojtjes

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Daçiç: Si mu errën sytë kur pashë shqiptarin, shef kabineti të këshilltarit të Trump
Daçiç: Si mu errën sytë kur pashë shqiptarin, shef kabineti të këshilltarit të Trump
Daçiç: Si mu errën sytë kur pashë shqiptarin, shef kabineti të këshilltarit të Trump
https://1.bp.blogspot.com/-CYtzwklgtcY/WiemV0-vnQI/AAAAAAAALyo/SQ2DdRm_E-cmf47PtWrkDir9MrThXvUwgCLcBGAs/s640/dacic-780x439.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-CYtzwklgtcY/WiemV0-vnQI/AAAAAAAALyo/SQ2DdRm_E-cmf47PtWrkDir9MrThXvUwgCLcBGAs/s72-c/dacic-780x439.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/dacic-si-mu-erren-syte-kur-pashe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/dacic-si-mu-erren-syte-kur-pashe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy