Daçiqi nervozohet nga përkrahja e Amerikës për Kosovën: Si mund t’iu themi miq atyre?

Pas takimeve që ambasadorja e SHBA-së në OKB, Nick Haley, pati me përfaqësueset nga Kosova, dhe përkrahjes që Amerika po i jep Kosovës, Daçiq thotë se në politikë nuk ka miqësi.

Ai ka thënë se ka dallime të mëdha ndërmjet miqve dhe partnerëve.

“Ne jemi me të gjithë ata që duan të bashkëpunojmë, me të cilët kemi interesa të përbashkëta, por ka një dallim të madh te miqësia, e sidomos me ata që i përkasin grupit të miqve të Kosovës”, ka thënë ministri i Jashtëm serb, transmeton Lajmi.net.

Daçiqi thotë se forcat perëndimore, e kanë vendosur Kosovën në njërën anë, dhe po kundërshtojnë drejtpërdrejtë interesat e Serbisë.

“Haley shkoi në një pritje me ekipin e Kosovës për të promovuar verërat e tyre, e cila ishte një ‘ngjarje shumë e rëndësishme politike’. Amerika po bën gjithçka për ta ndihmuar që Kosova të bëhet pjesë e OKB-së”, tha ai.

I pyetur se pse është e çuditshme kjo kur dihet se Amerika gjithmonë e ka përkrahur Kosovën, ai tha: “Si mund t’iu themi miq atyre pra”p>

“Unë nuk mund të them se i kemi armiq. Unë nuk kam nevojë të flas me burokrat nga ministritë e jashtme, por me liderët e vendeve për të parë mundësinë e interesave të përbashkëta. Lavrov, Tilerson, Mike Pence, me këta mund të flasim”, tha ministri serb.

“Çdoherë Amerika u bën thirrje vendeve të OKB-së që ta njohin Kosovën. Çfarëdo që ata bëjnë, prapë ndodhë e njëjta”, përfundoi Ivica Daçiq.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Daçiqi nervozohet nga përkrahja e Amerikës për Kosovën: Si mund t’iu themi miq atyre?
Daçiqi nervozohet nga përkrahja e Amerikës për Kosovën: Si mund t’iu themi miq atyre?
Daçiqi nervozohet nga përkrahja e Amerikës për Kosovën: Si mund t’iu themi miq atyre?
https://2.bp.blogspot.com/-Zg7DZDrvpkM/WkYuT3LBaSI/AAAAAAAANbw/vZKbyyT_fxA7Pcu6V6Jzostin-aoFT0aQCLcBGAs/s640/ivica-daciq-640x358_1514535754-7234322.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Zg7DZDrvpkM/WkYuT3LBaSI/AAAAAAAANbw/vZKbyyT_fxA7Pcu6V6Jzostin-aoFT0aQCLcBGAs/s72-c/ivica-daciq-640x358_1514535754-7234322.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/daciqi-nervozohet-nga-perkrahja-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/daciqi-nervozohet-nga-perkrahja-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy