EuroNews: Plehrat shqiptare mbysin rajonin, rrezikohet integrimi Shqipërisë

Shqipëria rrezikon integrimin jo vetëm për shkak të situatës së krimit e korrupsionit, por edhe prej… plehrave.

Kështu thuhet në një kronikë të rrjetit gjigand, EuroNews.

Në kronikë thuhet se plehrat shqiptare janë kthyer në një rrezik për rajonin.

Plehrat shqiptare kanë përmbytur një nga rajonet më të bukur në botë, portin e vjetër të Dubrobnikut.

Shqipëria shpreson të hapë negociatat për anëtarësim, por EuroNews citon një raport të Komisionit Europian që thotë se ndarja e mbetjeve është thuajse inekzistente dhe mbledhja e plehrave për riciklim mbetet kryesisht informale.

Në një raport të INSTAT thuhet se vetëm 68 përqind e popullsisë në Shqipëri ka akses në shërbimet e depozitimit të mbetjeve.

Shumica e mbetjeve përfundojnë në lumenjtë dhe rrjedhat e Shqipërisë.

Kronika e EuroNews vjen në një kohë kur qeveria po bën përpjekje për të zgjidhur problemin e mbetjeve, por të gjitha tentativat janë kritikuar ose refuzuar nga popullsia dhe opozita.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: EuroNews: Plehrat shqiptare mbysin rajonin, rrezikohet integrimi Shqipërisë
EuroNews: Plehrat shqiptare mbysin rajonin, rrezikohet integrimi Shqipërisë
https://3.bp.blogspot.com/-rON6br9Yaao/WkeDtNdZwbI/AAAAAAAANhc/38d8_3XugsowjRnfNqUXKt8OOmDNVqQDACLcBGAs/s640/plehra.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-rON6br9Yaao/WkeDtNdZwbI/AAAAAAAANhc/38d8_3XugsowjRnfNqUXKt8OOmDNVqQDACLcBGAs/s72-c/plehra.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/euronews-plehrat-shqiptare-mbysin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/euronews-plehrat-shqiptare-mbysin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy