Festat, e fundvitit/ Kujdes, me mishin që blini në treg

Të gjithë e dimë se në tryezën e fundvitit produktet e mishit janë të shumta. Jo më kot, stabilimenti publik i përpunimit të mishit në Bashkinë e Tiranës siguron dhe vulos vetëm produktin cilësore.

Përmes rritjes së kontrolleve të vazhdueshme, Bashkia e Tiranës ka disiplinuar situatën me konsumin e mishit në Tiranë, duke shmangur ndotjen e mbi të gjitha duke garantuar cilësinë e standardit ushqimor për banorët e kryeqytetit.

Bashkia e Tiranës u bëri thirrje qytetarëve që të bashkëpunojnë për ndërgjegjësimin dhe garantimin e standardeve më të larta për sigurinë ushqimore që të kërkojnë paraprakisht certifikatën e lëshuar nga veterineri.

Tirana ka zyrtarisht 300 subjekte të tregtimit të mishit. Veterineri i Bashkisë Tiranë është i pranishëm në stabilimentin publik të përpunimit të mishit ku garanton përmes vulës, të gjitha standardet e tregtimit dhe të konsumit.

I gjithë procesi realizohet me parametra ndërkombëtarë, kushte maksimale higjieno-sanitare dhe nga personel i kualifikuar. Gjithashtu, transporti me mjet frigoriferik që kryhet nga Thertorja Publike tek pika e shitjes, eliminon në këtë mënyrë edhe transportimin e mishit pas bagazhit të makinave private.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Festat, e fundvitit/ Kujdes, me mishin që blini në treg
Festat, e fundvitit/ Kujdes, me mishin që blini në treg
Festat, e fundvitit/ Kujdes, me mishin që blini në treg
https://1.bp.blogspot.com/-8lXRbdooKjU/WkilLldWagI/AAAAAAAANk4/D7GFZX5kzTUy57sIq6JZiXlvkC4gPvx3gCLcBGAs/s640/tregtimi-mishit.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-8lXRbdooKjU/WkilLldWagI/AAAAAAAANk4/D7GFZX5kzTUy57sIq6JZiXlvkC4gPvx3gCLcBGAs/s72-c/tregtimi-mishit.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/festat-e-fundvitit-kujdes-me-mishin-qe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/festat-e-fundvitit-kujdes-me-mishin-qe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy