Foto/ Plehrat shqiptare pushtojnë Dubrovnikun

Ndoshta kjo ju duket e pabesueshme, por është e vërtetë që plehrat shqiptare po pushtojnë Dubrovikun. Dhe sigurisht që ka një shpjegim për këtë. Eksperti i lundrimit, Geri Selenica, në një postim në Facebook, ka treguar se si ndodh ky fenomen, shkruan Dritare.net.

“Për shkak të lumenjve që derdhen në Adriatik, një pjesë e mirë e plehrave që prodhojnë zonat rurale përfundojnë në këtë det. Që andej, rryma e Otrantos që ngjitet lart në drejtim të veriut dhe pastaj zbret poshtë rishtas ne Mesdhe nga krahu italian, bashkë me ujërat e ngrohta çon edhe plehrat shqiptare. Kjo ka ndodhur këto ditë në Dubrovnik.

Rikujtojmë se vetëm 5% e fshatrave shqiptare kanë sistem të organizuar të grumbullimit të mbeturinave urbane në vende të caktuara nga ku mblidhen. Të tjerat hidhen në natyrë, në rrëpira, përrenj dhe lumenj”, shkruan Selenica, duke postuar edhe fotot ndotjes./Dritare.net

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Foto/ Plehrat shqiptare pushtojnë Dubrovnikun
Foto/ Plehrat shqiptare pushtojnë Dubrovnikun
Foto/ Plehrat shqiptare pushtojnë Dubrovnikun
https://3.bp.blogspot.com/-57zAKykrQWg/WjIshJdw4QI/AAAAAAAAMYE/EErKcGUNJTMWPJRpD1KgNRME93Vv9pJXwCLcBGAs/s640/bdf9434d-3d79-4536-8f8a-b81f0fc90fd7-678x381.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-57zAKykrQWg/WjIshJdw4QI/AAAAAAAAMYE/EErKcGUNJTMWPJRpD1KgNRME93Vv9pJXwCLcBGAs/s72-c/bdf9434d-3d79-4536-8f8a-b81f0fc90fd7-678x381.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/foto-plehrat-shqiptare-pushtojne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/foto-plehrat-shqiptare-pushtojne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy