Fotoja, 500 mijë dollarëshe Basha -Trump/ Zbulohet kush i pagoi paratë

Kryeprokurorja e re Arta Marku, pak ditë më parë i urdhëroi vartësit e saj që të mos heqin dorë nga hetimet, pavarësisht se cilit nivel i përkasin.

Në hetime, në muajin nëntor është vënë dhe kreu i PD –së, Lulzim Basha, i cili dyshohet se kryer pastrim parash, nëpërmjet lobimit te kompanitë amerikane.

Sot, u raportua, se Prokurori Gjergji Tako, i cili po heton “lobimet e Bashës”, i është drejtuar SHBA-së me një letër porosi për të zbardhur mënyrën e pagesës së fotos Basha –Trump. Kjo pagesë sipas burimeve të Report Tv është bërë përmes mbledhjes së fondeve nga një shoqatë.

Hetuesit dyshojnë se kjo pagesë u bë për lobim për foton e Lulzim Bashës me presidentin amerikan Donald Trump dy javë përpara zgjedhjeve të 25 qershorit

Sipas verifikimeve të Prokurorisë, PD ka pasqyruar transaksionin nëpërmjet thesarit të shtetit.

Basha dyshohet se ka paguar plot 500 mijë USD, për të siguruar takimin fotografik me Donald Trump.

Këto kontrata janë depozituar në departamentin e drejtësisë në SHBA, ndërsa faksimilet e tyre janë publikuar në Shqipëri nga BIRN.

Në vijimësi Bashai ka cilësuar si politike, akuzat në lidhje me pagesat tek kompanitë amerikane.

“Kjo fotoja nuk ka kushtuar asnjë qindarkë dhe është e paçmueshme ashtu siç ishte takimi me liderin e botë së lirë presidentin Donald Trump. Ne nuk do lejojmë që paqëndrueshmëria dhe ndërhyrja brutale e Ramës të cenojë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA-së”, është shprehur para zgjedhjeve të 25 qeshorit, Basha.

Por verifikimet dhe hetimet e Prokurorisë, se pagesa 500 mijë dollarë për foton me Trumpin është bërë nga një shoqatë kanë treguar të kundërtën.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fotoja, 500 mijë dollarëshe Basha -Trump/ Zbulohet kush i pagoi paratë
Fotoja, 500 mijë dollarëshe Basha -Trump/ Zbulohet kush i pagoi paratë
https://2.bp.blogspot.com/-v5zzC2kD4MM/Wki20UdJBdI/AAAAAAAANmQ/Dx8HLf81oBMtuNmvsqzgbhzpZJOtElDCACLcBGAs/s640/basha-trump-e1512245069153.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-v5zzC2kD4MM/Wki20UdJBdI/AAAAAAAANmQ/Dx8HLf81oBMtuNmvsqzgbhzpZJOtElDCACLcBGAs/s72-c/basha-trump-e1512245069153.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/fotoja-500-mije-dollareshe-basha-trump.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/fotoja-500-mije-dollareshe-basha-trump.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy