Fshati shqiptar, i zbukuruar si në përralla

Nuk kanë dëshirë dhe fantazi vetëm amerikanët e europianët për të zbukuruar shtëpi dhe zona të tëra plot e përplot me rastin e fundvitit.

Fshati Pjetërshan në Kosovë, i cili ndodhet disa kilometra nga Gjakova, para festave të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri i ngjan një vendi të zbukuruar si në përralla.

Drunjtë, ura, qendra në fshat, shtëpitë dhe oborret dhe veçanërisht kisha dhe hapësira rreth saj janë zbukuruar me drita të shumëngjyrëshe. 

Fshati i Gjakovës mahnit përsëri me dekorimin për festa

Kjo tashmë po bëhet traditë për banorët e fshatit.

Fshati Pjetërshan tashmë prej vitesh është fshati më bukur i zbukuruar në Kosovë, pse edhe jo edhe në Ballkan dhe më gjerë.

E tradita nuk u ndal as sivjet duke bërë që ky fshat të jetë sërish i vetmi kaq këndshëm stolisur për festa.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fshati shqiptar, i zbukuruar si në përralla
Fshati shqiptar, i zbukuruar si në përralla
https://3.bp.blogspot.com/-XgeC1D-VeOE/WjcjjIWaPFI/AAAAAAAAMnw/j-BNpKJF8Qk15qEA3ciGUOn76B5iTAXuACLcBGAs/s640/f4_1512940078-5024620.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-XgeC1D-VeOE/WjcjjIWaPFI/AAAAAAAAMnw/j-BNpKJF8Qk15qEA3ciGUOn76B5iTAXuACLcBGAs/s72-c/f4_1512940078-5024620.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/fshati-shqiptar-i-zbukuruar-si-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/fshati-shqiptar-i-zbukuruar-si-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy