Gazeta Spanjolle: Miqësitë e reja të Cosa Nostrës në Shqipëri, “Kolumbinë e Europës”

Një korrespondene italiane për gazetën spanjolle “El Confidencial” e ka emëruar Shqipërinë si “Kolumbia e Europës” sa i përket prodhimit dhe trafikimit të drogës. Në një shkrim për “El Confidencial” ajo shkruan se partnerët e rinj të Cosa Nostrës ndodhen pikërisht në Shqipëri.

Artikulli i kushtohet rrjeteve kriminale të drogës në Itali, por që sipas gazetares ka arritur nivelin e bashkëpunimit me grupet në Shqipëri.

Kjo gazete i referohet një raporti të policisë italiane kur thotë se kohët e fundit mafia siciliane po e merr drogën nga vendi i vogël i Ballkanit, i quajtur Kolumbia e Europës.

Një prokur që ka folur për gazetën spanjolle ka thënë se gjithësesi duhet të kuptojmë se krimi shqiptar nuk ka pasur një lidhje direkte me cosa nostrën sic ka ndodhur me coronën, unitan dhe Pulian.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gazeta Spanjolle: Miqësitë e reja të Cosa Nostrës në Shqipëri, “Kolumbinë e Europës”
Gazeta Spanjolle: Miqësitë e reja të Cosa Nostrës në Shqipëri, “Kolumbinë e Europës”
https://4.bp.blogspot.com/-9B4ZqpjGKCs/WkTJe4GS-VI/AAAAAAAANVg/2BSPsyVUwfIPXA_ge-sUgGh2uicCP-H1ACLcBGAs/s640/el_confidencial_per_shqiperine.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-9B4ZqpjGKCs/WkTJe4GS-VI/AAAAAAAANVg/2BSPsyVUwfIPXA_ge-sUgGh2uicCP-H1ACLcBGAs/s72-c/el_confidencial_per_shqiperine.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/gazeta-spanjolle-miqesite-e-reja-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/gazeta-spanjolle-miqesite-e-reja-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy