Golat e portierëve, kur Arjan Beqaj vendoste rekord në tokën greke (VIDEO)

Pas golit të portierit të Beneventos, Alberto Brinjolit, ndaj Milanit në sekondat e fundit, në orët e fundit po shfletohen faqet e historisë për numrat 1 që kanë pasur fatin e shënimit të një goli. Në këtë kategori, ku të privilegjuarit nuk janë të shumtë, edhe Shqipëria ka protagonistin e saj dhe ai është edhe Arjan Beqaj.

Ish-portieri i Kombëtares shqiptare e ka provuar shijen e një goli në aksion, në sezonin e largët 2001-2002 kur ai ishte pjesë e OFI-t të Kretës. Në një ndeshje ndaj Panileiakos ishullorët po humbisnin 1-2. Në amullinë e lojtarëve në zonë, Beqaj kërceu më lart se të gjithë dhe shënoi një gol të paharruar me kokë që i dha të tijve një pikë të vyer në minutën e 90-të duke e shndërruar shqiptarin në hero, në një tokë të vështirë si ajo greke. Ky ishte goli i parë i një portieri në aksion në historinë e futbollit elitar grek.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Golat e portierëve, kur Arjan Beqaj vendoste rekord në tokën greke (VIDEO)
Golat e portierëve, kur Arjan Beqaj vendoste rekord në tokën greke (VIDEO)
VIDEO/ Golat e portierëve, kur Arjan Beqaj vendoste rekord në tokën greke
https://2.bp.blogspot.com/-i8C0bxrXQXE/WibDd3WzgQI/AAAAAAAALvo/rLU4fgUMhd84R3wp6IttYrqrjX25OtP4gCLcBGAs/s640/pac.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-i8C0bxrXQXE/WibDd3WzgQI/AAAAAAAALvo/rLU4fgUMhd84R3wp6IttYrqrjX25OtP4gCLcBGAs/s72-c/pac.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/golat-e-portiereve-kur-arjan-beqaj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/golat-e-portiereve-kur-arjan-beqaj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy