Grekët “shqetësohen” nga krijimi i linjës ajrore shqiptare: Është degë e turqve (frikësohen dhe italianët)

Krijimi i linjës ajrore “Air Albania”, ka shkaktuar reagime të ndryshme tek vendet fqinje.

Mediat greke shkruajnë se kjo linjë, është degë e turqve. “Që nga vera e vitit 2017, kryeministri i Shqipërisë ka njoftuar krijimin e shërbimit të ri kombëtar ajror të Shqipërisë. Linja ajrore e re do të jetë

një degë e Turkish Airlines dhe do të jetë e vendosur në Aeroportin e Tiranës.

Ende nuk është bërë e ditur se drejt cilave destinacione do të udhëtojë kjo linjë ajërore, apo për politikën e çmimeve dhe struktura e korporatave,” shkruan portali grek “New Greek TV”.

Edhe italianët janë të shqetësuar nga kjo linjë, pasi sipas tyre, ajo do të synojë të thyejë dominimin e italianëve me fluturimet nga Rinasi dhe anasjellas.

“Air Albania” është një projekt i kryeministrit Edi Rama dhe pritet që të nisë fluturimet në fillim të vitit që vjen.

Ajo do të ketë ndihmën e “Turkish Ainline”.

Kjo gjë është pohuar edhe nga kryeministri Edi Rama, sipas të cilit, turqit do të japin thjesht një ndihmë teknike.

“Air Albania” pritet që fillimisht të fluturojë për në Podgoricë, Shkup, Sarajevë, Prishtinë dhe Zagreb, dhe më pas do nisë fluturimet drejt Europës Perëndimore.

Synimi i saj do të jetë të thyejë dominimin e tre kompanive ajrore italiane, ta cilat transportojnë numrin më të madh të pasagjerëve shqiptarë. Bëhet fjalë për Blue Panorama, Ernest Airlines dhe Alitalia.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Grekët “shqetësohen” nga krijimi i linjës ajrore shqiptare: Është degë e turqve (frikësohen dhe italianët)
Grekët “shqetësohen” nga krijimi i linjës ajrore shqiptare: Është degë e turqve (frikësohen dhe italianët)
Grekët “shqetësohen” nga krijimi i linjës ajrore shqiptare: Është degë e turqve (frikësohen dhe italianët)
https://1.bp.blogspot.com/-4n2dn9g0ofQ/WiwOelWBqxI/AAAAAAAAMFs/F0nytw19ssARwXvJnOnomrdNA5sZ0uX4gCLcBGAs/s640/air-albania-730x362.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-4n2dn9g0ofQ/WiwOelWBqxI/AAAAAAAAMFs/F0nytw19ssARwXvJnOnomrdNA5sZ0uX4gCLcBGAs/s72-c/air-albania-730x362.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/greket-shqetesohen-nga-krijimi-i-linjes.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/greket-shqetesohen-nga-krijimi-i-linjes.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy