Ish-përfaqësuesi i OKB-së: Kosova duhej të ishte njohur prej kohësh nga të gjitha vendet e BE-së

Ish-përfaqësuesi i Lartë i OKB-së për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling, kritikon faktin që nga 27 shtete anëtare të BE-së, pesë shtete nuk e kanë njohur Kosovën dhe thotë se për këtë shkak: “Evropa nuk është në gjendje që të bëjë një politikë të qartë kundrejt Serbisë dhe Kosovës. Dhe ky është turp!”

“Për shkak të pesë shteteve që nuk e kanë njohur Kosovën, BE nuk është në gjendje për një politikë të qartë ndaj Serbisë dhe Kosovës.

Dhe ky është turp. Ato vende që nuk e kanë njohur Kosovën vetëm për shkaqe të brendshme, si Katalonja apo çështje të ngjashme.

Ky është egoizëm absolut i këtyre pesë shteteve, ndaj veprimeve objektive dhe të domosdoshme të BE-së”, u shpreh ai.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9222,Camëri,117,Editorial,2023,Ekonomi,506,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1466,Iliridë,286,Kosovë,2668,Kulture,719,Luginë,61,Moti,2,Politik,1896,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ish-përfaqësuesi i OKB-së: Kosova duhej të ishte njohur prej kohësh nga të gjitha vendet e BE-së
Ish-përfaqësuesi i OKB-së: Kosova duhej të ishte njohur prej kohësh nga të gjitha vendet e BE-së
https://1.bp.blogspot.com/-EpAJ_u7_SJw/WkYsvbdRrjI/AAAAAAAANbU/t4b-r2hWSVUm22hX4uKuhwnAAkZjESNUQCLcBGAs/s640/njohja-kosoves-696x392.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-EpAJ_u7_SJw/WkYsvbdRrjI/AAAAAAAANbU/t4b-r2hWSVUm22hX4uKuhwnAAkZjESNUQCLcBGAs/s72-c/njohja-kosoves-696x392.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/ish-perfaqesuesi-i-okb-se-kosova-duhej.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/ish-perfaqesuesi-i-okb-se-kosova-duhej.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy