Izmir Smajlaj në nivele botërore/ Shkodrani kërcen 8.32 metra

Izmir Smajlaj, kampioni i Ballkanit dhe i Evropës në salla të mbyllura, por njëkohësisht dhe rekordmeni kombëtar i kërcimit së gjati, tashmë është në nivele botërore. Konfirmohet një gjë e tillë nga fakti që në një test stërvitor në Ankona, të cilin e ka kryer dje, ka kërcyer 8.32 metra. Ka qenë në kushte palestre dhe si e tillë gara nuk është zyrtare, por që për presidentin e Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergji Ruli, që është njëkohësisht dhe trajneri i Smajlajt, ai renditet i pari me këtë rezultat në nivele botërore.

Smajlaj është shpallur Kampion Evrope me 8.08 metra në Beograd në marsin e vitit të kaluar, ndërsa e pat premtuar përpara ministres së Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla, se do të jetë shumë shpejt 8.30 metra. Aktualisht Smajlaj është rekordmen kombëtar në kërcim së gjati në salla të mbyllura me 8.08 metra, si dhe në pista të hapura 8.03 metra.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Izmir Smajlaj në nivele botërore/ Shkodrani kërcen 8.32 metra
Izmir Smajlaj në nivele botërore/ Shkodrani kërcen 8.32 metra
https://4.bp.blogspot.com/-z3Pvdx-68d4/Wj56Uv55H8I/AAAAAAAANCU/_rr82OlZCk0nf9Ff1rebTKUTRdalZG38gCLcBGAs/s640/k-1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-z3Pvdx-68d4/Wj56Uv55H8I/AAAAAAAANCU/_rr82OlZCk0nf9Ff1rebTKUTRdalZG38gCLcBGAs/s72-c/k-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/izmir-smajlaj-ne-nivele-boterore.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/izmir-smajlaj-ne-nivele-boterore.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy