Kasapët japin alarmin: Po hani mish me kancer

Këto imazhe po bëjnë xhiron e rrjetit dhe kanë tronditur konsumatorët e mishit. Dy punëtorë me eksperiencë kanë pranuar shitjen e mishit që ka qenë i mbushur me tumore.

Në një postim viral në Twitter ata kanë paralajmëruar publikun britanik, por jo vetëm.

Ata thonë se tumoret janë prerë nga mishi para se ai të rishitej. Padyshim që njerëzit janë shokuar nga ky konstatim, pasi dy kasapët pretenduan se kjo është praktikë e zakonshme.

Studime të shumta të dekadës së fundit kanë ngritur shumë herë shqetësime alarmante, duke pranuar një korrelacion ndërmjet mishit të përpunuar dhe të kuq dhe sëmundjes vdekjeprurëse.

Sa i rrezikshëm është konsumimi i këtyre produkteve me tumor?

Konsumimi i produktit të sëmurë mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të kancerit.

Kur blini mish nga supermarketet, është e vështirë të dini nëse është apo jo në gjendje të mirë.

E vetmja mënyrë për të qenë i sigurtë se nuk është prekur nga tumoret është duke ditur se si ka qenë kafsha para se të pritet.

Kjo ndodh për shkak se aktualisht nuk ka ligje që ndalojnë këtë praktikë.

Madje dyqanet nuk kanë asnjë detyrim t’u tregojnë klientëve të tyre për rritjen e kancerit në kafshët që hanë.

Për të luftuar problemin, është e këshillueshme që të ulni sasinë e mishit që hani çdo ditë.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kasapët japin alarmin: Po hani mish me kancer
Kasapët japin alarmin: Po hani mish me kancer
Kasapët japin alarmin: Po hani mish me kancer
https://3.bp.blogspot.com/-gzMdcgMSqrI/WkT9GGQO5RI/AAAAAAAANXI/BTheIqgJSdcDLhayZI11GHzWtp_LPg1NQCLcBGAs/s640/k_1513755101-9804333.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-gzMdcgMSqrI/WkT9GGQO5RI/AAAAAAAANXI/BTheIqgJSdcDLhayZI11GHzWtp_LPg1NQCLcBGAs/s72-c/k_1513755101-9804333.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kasapet-japin-alarmin-po-hani-mish-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kasapet-japin-alarmin-po-hani-mish-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy