Kombëtarja shqiptare “i rrëmben” talentin Zvicrës

“Në muajt në vijim do të jem në kërkim të lojtarëve të rinj. Kam në mendje edhe një sulmues”, kjo ishte deklarata e Kristian Panuçit, në daljen e tij të fundit para mediave në konferencën për shtyp në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit. Trajneri i Kombëtares duket të ketë hedhur sytë nga Luzerna.

Gazeta “Panorama Sport” ka zbardhur edhe tratativat me një sulmues, i cili në këtë sezon ka shënuar shtatë gola në 16 ndeshje që është aktivizuar në Kupë dhe në kampionatin helvet.

SHKËLQIM DEMHASAJ

Gazeta zbulon emrin që pritet të jetë në grumbullimin e radhës me kuqezinjtë. Bëhet fjalë për sulmuesin Shkëlqim Demhasaj. 21- vjeçari, i aktivizuar me shpresat helvete në dy ndeshje, ka marrë ftesë nga Shqipëria. Në fillim, vetë futbollisti me origjinë shqiptare ka hezituar për të vendosur nëse do të pranonte të vishej kuqezi apo jo

Më pas, ka qenë vetë menaxheri i tij, i cili është interesuar pranë institucionit të futbollit në vend dhe trajnerit të Kombëtares, që të mund të bëhej pjesë e Shqipërisë. Bëhet fjalë për një sulmues shtatlartë 189 centimetra dhe që ka shënuar 7 herë në vetëm 16 ndeshje me skuadrën e re.

Sulmuesi është aktivizuar me Zvicrën U-21 në ndeshjet kundër Uellsit dhe ndaj Bosnjë Hercegovinës. Momentalisht, me pranimin e tij, institucioni i futbollit është duke plotësuar dokumentacionin e nevojshëm që ai të mund të pajiset me pasaportën shqiptare, në mënyrë që në grumbullimin e radhës të jetë në dispozicion të trajnerit Panuçi.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7934,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kombëtarja shqiptare “i rrëmben” talentin Zvicrës
Kombëtarja shqiptare “i rrëmben” talentin Zvicrës
Kombëtarja shqiptare “i rrëmben” talentin Zvicrës
https://4.bp.blogspot.com/-2G6q_qz1vps/WjDkkz0JYGI/AAAAAAAAMTs/c5oSdreGUNwx6uAjHqZqXBwXMRqFox0ZACLcBGAs/s640/662757__HywIeO3-z.jpeg
https://4.bp.blogspot.com/-2G6q_qz1vps/WjDkkz0JYGI/AAAAAAAAMTs/c5oSdreGUNwx6uAjHqZqXBwXMRqFox0ZACLcBGAs/s72-c/662757__HywIeO3-z.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kombetarja-shqiptare-i-rremben-talentin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kombetarja-shqiptare-i-rremben-talentin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy