Kontrata 1 milion dollarëshe e Bashës/ PD ka fshehur marrëveshjet me kompanitë e huaja

Shpenzimi i parave nga partitë politike gjatë fushatës elektorale ka qenë temë diskutimi në mbledhjen e KQZ –së.

Administrata e KQZ –së, është ndalur tek pagesat e padeklaruara, të dhënat të cilave i kanë marrë nga mediat, për t‘i verifikuar më pas.

Rikujtojmë se së fundmi kreu i PD –së Lulzim Basha është akuzuar se ka nënshkruar kontrata lobuese me kompani amerike në vlerën prej një milion dollarë, në mënyrë të paligjshme.

Sipas administratës së KQZ –së, PD nuk i ka bërë transparente marrëveshjet me kompanitë e huaja.

Nënkryetari i KQZ –së, Denar Biba, ka kërkuar që ky institucion duhet të ndjekë paratë që forcat politike kanë shpenzuar.

Sipas të njëjtit, kontratat e nënshkruara janë pranuar edhe nga PD –ja, ndërkohë që nuk janë paraqitur në KQZ.

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike, Ivi Kaso, ka thënë se është e papranueshme të përfshihen në raport thashethemet mediatike për pagesat e PD –së.

Sipas tij, nuk ka asgjë të paligjshme dhe asgjë për tu fshehur dhe se të gjitha dokumentat i janë vënë në dispozicion KQZ –së.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kontrata 1 milion dollarëshe e Bashës/ PD ka fshehur marrëveshjet me kompanitë e huaja
Kontrata 1 milion dollarëshe e Bashës/ PD ka fshehur marrëveshjet me kompanitë e huaja
https://3.bp.blogspot.com/-RvFOpJ4am6w/WjDlbXesNuI/AAAAAAAAMT8/5SmrCM29aa8nXrXc1UO88YVA9IHqpwx9gCLcBGAs/s640/basha-parajsat-fiskale1-e1513083213777-720x398.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-RvFOpJ4am6w/WjDlbXesNuI/AAAAAAAAMT8/5SmrCM29aa8nXrXc1UO88YVA9IHqpwx9gCLcBGAs/s72-c/basha-parajsat-fiskale1-e1513083213777-720x398.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kontrata-1-milion-dollareshe-e-bashes.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kontrata-1-milion-dollareshe-e-bashes.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy