Krujë, spitali jashtë shërbimit banorët: Jemi në rrezik për jetën (VIDEO)

Fshati Cudhi i Krujës edhe pse ka një ambulancë shërbimet në të janë ndërprerë prej 15 vitesh. Ambulanca është rrënuar tërësisht, ndërsa banorët e fshatit në rast nevojash mjekësore detyrohen t’i transportojnë të sëmurët me krah për në spitalin e Krujës.

Ambulanca e fshatit Cudhi Zallë në malësinë e Krujës ka mbi 15 vjet që nuk funksionon. Ajo sot i ngjan një gërmadhe dhe është totalisht e braktisur.

Muret e shkatërruara tërë lagështi dhe myk, pa dyer dhe pa dritare dhe pa asnjë të dhënë për të qenë ambulancë. E vetmja ndihme mjekësore qe marrin banoret e këtij fshati është ajo e një infermiereje që shkon shtëpi me shtëpi për injeksione.

Banorët shprehën se në raste urgjencash janë të detyruar ti transportojnë të sëmuret me krahë ose me kafshë për në spitalin e Krujës.

“Ambulanca është vetëm si godinë sepse është prishur me kohë, e kemi bërë problem por deri tani nuk është marrë asnjë masë. Unë ka nuse e vëllait infermiere këtu, ajo shërben shtëpi më shtëpi madje edhe ilaçet i mbanë në shtëpi se nuk ka ku ti mbaj. Qoftë larg nëse do sëmuremi rrezikojmë të vdesim rrugës sepse e kemi larg spitalin, janë 36 familje që e kanë këtë problem,” shpjegoi Sadri Stafuka, kryeplak i fshatit Cudhi Zalle.

Sikur të mos mjaftonte kjo gjendje, para disa vjetësh një shkëmb rrëshqiti nga lartësitë duke rënë ambulancës, për pasojë edhe shkatërrimin e murit nga ana veriore e saj./shqiptarja.com/

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Krujë, spitali jashtë shërbimit banorët: Jemi në rrezik për jetën (VIDEO)
Krujë, spitali jashtë shërbimit banorët: Jemi në rrezik për jetën (VIDEO)
Krujë, ambulanca jashtë shërbimit banorët:Jemi në rrezik për jetën
https://2.bp.blogspot.com/-MOefpkR8Do0/WkeChOb5wSI/AAAAAAAANgw/Pca4AjABOKo58RAEeRCBpvm8NqyJQn7ywCLcBGAs/s640/11111.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-MOefpkR8Do0/WkeChOb5wSI/AAAAAAAANgw/Pca4AjABOKo58RAEeRCBpvm8NqyJQn7ywCLcBGAs/s72-c/11111.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kruje-spitali-jashte-sherbimit-banoret.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kruje-spitali-jashte-sherbimit-banoret.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy