Kryeprokurori/ PD- LSI sfidojnë SHBA&BE: Të hënën protestë para Kuvendit!

Përkundër kërkesave të Uashingtonit dhe Brukselit se parlamenti duhet të zbatojë ligjin për zgjedhjen e një Kryeprokurori të Përkohshëm deri sa të ngrihet Këshilli i Lartë i Prokurorisë, PD dhe LSI kanë vendosur që ditën e hënë të zhvillojë një protestë kundër zgjedhjes së Kryeprokurorit. Burime nga selia blu dhe nga LSI bëjnë të ditur se ditën e hënë, kur është lënë që Parlamenti të votojë për Kryeprokuror të Përkohshëm, PD do të zhvillojë një protestë para Parlamentit, e cila do të fillojë në orën 9.30.

Qëllimi është bllokimi i zbatimit të ligjit për zgjedhjen e Kryeprokurorit. Një lëvizje e tillë nuk ishte e papritur, po të kishim parasysh se sot kryetari i PD Lulzim Basha ka thirrur edhe një mbledhje urgjente të grupit parlamentar të PD, e cila do të ketë në fokus hapat e PD kundër mazhorancës, sa i përket zgjedhjes së Kryeprokurorit të përkohshëm.

Siç është bërë e ditur, PD kërkon të mbajë ish Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla në këtë post jashtë mandatit kushtetues, deri sa të zgjidhet Prokurori i Përgjithshëm, pas ngritjes së KLP. Kësaj proteste mësohet se do t’i bashkangjitet edhe LSI. PD dhe LSI gjatë këtyre javëve të fundit jo vetëm janë shprehur kundër Kryeprokurorit të Përkohshëm, por kanë sulmuar ashpër zyrtarë të lartë të SHBA dhe Brukselin se janë blerë me para të trafikut të drogës nga ana e qeverisë Rama. Madje edhe zyrtarët e lartë të Brukselit që kanë vlerësuar reformat në Shqipëri janë etiketuar nga opozita shqiptare si “njerëz të dehur”.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kryeprokurori/ PD- LSI sfidojnë SHBA&BE: Të hënën protestë para Kuvendit!
Kryeprokurori/ PD- LSI sfidojnë SHBA&BE: Të hënën protestë para Kuvendit!
https://4.bp.blogspot.com/-RlqZDipFwEI/WjZT-MFgCZI/AAAAAAAAMlM/gJpBDEFB9dsLpYhkhpNJaWGXQE0AIVpNQCLcBGAs/s640/basha-3.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-RlqZDipFwEI/WjZT-MFgCZI/AAAAAAAAMlM/gJpBDEFB9dsLpYhkhpNJaWGXQE0AIVpNQCLcBGAs/s72-c/basha-3.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kryeprokurori-pd-lsi-sfidojne-shba-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kryeprokurori-pd-lsi-sfidojne-shba-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy