Kur Berisha kritikonte Vetëvendosjen për dhunën në Kuvend

Një nga momentet më të debatuara të ditës së djeshme ishte ai kur ish-kryeministri Sali Berisha iu drejtua foltores së Kuvendit, por nuk u lejua nga forcat e Gardës.

Interesant ishte fakti se gardistët u vendosën përpara foltores, për të mos e lejuar të flasë.

Vetë Berisha tha se ky ishte një urdhër i Edi Ramës, jo i kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Ai foli ashpër pas seancës, duke kërkuar edhe djegien solemne të mandateve.

Por një vit më parë, Sali Berisha kritikonte lëvizjen Vetëvendosje në Kosovë për përdorimin e praktikave të tilla në seancën e Kuvendit.

“Partia e Vetëvendosjes është forca politike e vetme në Kosovë e cila thotë se, unë jam për bashkim kombëtar. E them me bindjen më të thellë se kjo formë pune që ndjek ajo, është absolutisht në kundërshtim me idealin e bashkimit kombëtar”, tha Berisha në ‘Zona e Lirë’ me Arian Çanin.

“Nuk mund të ketë bashkim kombëtar duke përdorur dhunë në parlamentin e Kosovës. Nuk mund të ketë bashkim kombëtar pa bindur qytetarët e Kosovës, qytetarët e Shqipërisë dhe aleatët tanë. Gazi dhe dhuna janë të papranueshme”, tha Berisha.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kur Berisha kritikonte Vetëvendosjen për dhunën në Kuvend
Kur Berisha kritikonte Vetëvendosjen për dhunën në Kuvend
Kur Berisha kritikonte Vetëvendosjen për dhunën në Kuvend
https://2.bp.blogspot.com/-etgzZ6kEPAs/Wjku6Yc4TMI/AAAAAAAAMuA/01g1bxnVoOEO4oLbPY319uANlA5o4zaRgCLcBGAs/s640/2-51.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-etgzZ6kEPAs/Wjku6Yc4TMI/AAAAAAAAMuA/01g1bxnVoOEO4oLbPY319uANlA5o4zaRgCLcBGAs/s72-c/2-51.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kur-berisha-kritikonte-vetevendosjen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/kur-berisha-kritikonte-vetevendosjen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy