Limaj: Demarkacioni, Ushtria dhe marrëdhëniet me Serbinë marrin fund pas vitit të ri

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka komentuar 100 ditshin e parë të Qeverisë Haradinaj.

Limaj ka thënë se dinamika e punës vetëm sa do të shtohet në vitin e ardhshëm.

Ai ka paralajmëruar se vitin e ardhshëm do t’i ipet epilog temave të mëdha dhe atë me konsensus sa më të gjërë.

“Nga viti i ardhshëm, demarkacioni dhe marrëdhëniet me Serbinë, dhe ushtria e Kosovës do të marrin një zgjidhje problemi. Do t’i japim këtyre temave dhe do të synojmë që të arrijmë konsensus sa më të gjere. Në tema të mëdha nuk e marrim flamurin vet por vendit i duhet konsensusi”, ka thënë Limaj në Tribuna Channel.

Tutje, Limaj ka folur edhe për liberalizimin e vizave.

“Detyra jonë edhe t’i kryejmë detyrat tona dhe kështu si partner serioz vijmë në një moment kur BE do ta nxjerr datën për viza”, ka shtuar Limaj.

Ai ka paralajmëruar se nuk do të ketë dialog me Serbinë pa u diskutuar kjo çështje në Kuvendin e Kosovës.

Projektin ‘Kosova e Re’, Limaj e ka vlerësuar si lajm të mirë për Kosovën dhe projektimin më të madh investiv në vend pas luftës./e.e

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Limaj: Demarkacioni, Ushtria dhe marrëdhëniet me Serbinë marrin fund pas vitit të ri
Limaj: Demarkacioni, Ushtria dhe marrëdhëniet me Serbinë marrin fund pas vitit të ri
Limaj: Demarkacioni, Ushtria dhe marrëdhëniet me Serbinë marrin fund pas vitit të ri
https://4.bp.blogspot.com/-v2_LFwQiqCw/WjzbTUzxaWI/AAAAAAAAM8I/6CJdEgR3ccAj6ZAZshvmcEiRhbcvu5FfgCLcBGAs/s640/limaj.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-v2_LFwQiqCw/WjzbTUzxaWI/AAAAAAAAM8I/6CJdEgR3ccAj6ZAZshvmcEiRhbcvu5FfgCLcBGAs/s72-c/limaj.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/limaj-demarkacioni-ushtria-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/limaj-demarkacioni-ushtria-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy