Linjë udhëtimi me anije Durrës-New York që në vitin 1930

Ka pasur një linjë udhëtimi me anije drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që në vitin 1930 dhe nisej nga Durrësi.

Kjo linjë detare për pasagjerë drejtohej në Shqipëri nga shoqëria detare “United States Line” dhe e kishte qendrën në Tiranë.

Në këtë linjë kanë operuar 3 vaporë me emrat Manhatan, Washington dhe President Roosveld.

Linja detare Durrës-New Jork, kishte edhe degë agjencie për prerje biletash në qytetet: Korçë, Ersekë, Gjirokastër, Durrës, Përmet, Leskovik, Berat, Sarandë, Tepelenë dhe operonte në mënyrë të rregullt.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Linjë udhëtimi me anije Durrës-New York që në vitin 1930
Linjë udhëtimi me anije Durrës-New York që në vitin 1930
https://3.bp.blogspot.com/-wA5RFVRSebA/WkJ861qEejI/AAAAAAAANQM/j3NCI6UPX_o2ZbQryQpOwxG4mOYudUHowCLcBGAs/s640/durres-2-730x480.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-wA5RFVRSebA/WkJ861qEejI/AAAAAAAANQM/j3NCI6UPX_o2ZbQryQpOwxG4mOYudUHowCLcBGAs/s72-c/durres-2-730x480.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/linje-udhetimi-me-anije-durres-new-york.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/linje-udhetimi-me-anije-durres-new-york.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy