LSI del hapur kundër SHBA & BE: Po sillen si pushtues

Te huajt cilido qofshin nuk mund te sillen si pushtues dhe te bekojne kapjen e drejtesisë”. -Ka qënë kjo deklarata e ashpër e kreut të grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili në rrjetin social facebook si kundërpërgjigje ndaj SHBA & BE të cilat i bën thirrje opozitës ta lexojë kushtetutën si duhet.

Vasili i ka cilësuar deklaratat e SHBA & BE si të padrejta për përfundimin e mandatit të Llallës dhe zgjedhjen e Kyreprokurorit të përkohshëm.

Më tej, Vasili ka komentuar ftesën e kryeministrit Edi Rama për kreun e PD, Lulzim Basha, për të zgjedhur bashkë kryeprokurorin e ri si të vonuara dhe shërbejnë vetëm si alibi e kapjes së drejtësisë.

Statusi i plotë

“Kanabizohet reforma ne drejtesi. Thirrjet per konsensus te nates se fundit jane shume te vonuara dhe sherbejne vetem si alibi e kapjes se drejtesise. Zbatimi i reformes ne drejtesi ka hyre ne rrugen shume te rrezikshme te antikushtetutshmerise dhe antiligjit, qe demonton shtetin e se drejtes dhe instalon nje pushtet te kriminalizuar te antiligjit.

Reforma ne drejtesi eshte e qarte,e zeza mbi te bardhe,ne kushtetuten e miratuar me 140 vota ne Kuvendin e Shqiperise dhe duhet zbatuar pa levizur asnje presje. Cdo devijim nga kushtetuta rrenon reformen ne drejtesi e kthen ate ne nje antireforme dhe provon qarte kapjen nga kryeministri dhe qeveria.

Te huajt cilido qofshin nuk mund te sillen si pushtues dhe te bekojne kapjen e drejtesise nga kanabisi i kryeministrit. Ka vetem nje kushtetute, dhe as kuvendi dhe asnje mision i huaj nuk kane as me te voglen mundesi ta tjetersojne dhe interpretojne pasi kushtetuta nuk jua jep kete te drejte. Shqiperia eshte republike kushtetuese dhe jo republike e kanabisit. Po,kryeministri, qeveria dhe kushdo tjeter…..qe kerkon te shkelet kushtetuta eshte si ata”, shkruan Vasili.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: LSI del hapur kundër SHBA & BE: Po sillen si pushtues
LSI del hapur kundër SHBA & BE: Po sillen si pushtues
https://1.bp.blogspot.com/-99Q8uaqNTfg/WilflQ0Wz_I/AAAAAAAAL68/VtuNj6gaq7AlHIek6Vj9p1giFxYn9hGlACLcBGAs/s640/Rama-1.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-99Q8uaqNTfg/WilflQ0Wz_I/AAAAAAAAL68/VtuNj6gaq7AlHIek6Vj9p1giFxYn9hGlACLcBGAs/s72-c/Rama-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/lsi-del-hapur-kunder-shba-be-po-sillen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/lsi-del-hapur-kunder-shba-be-po-sillen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy