LSI e ka me të gjithë! Akuza ambasadorëve, Prokurorisë dhe misionit të OSBE (VIDEO)

Lëvizja Socialiste për Integrim ka intensifikuar sulmet e saj ndaj prezencës ndërkombëtare në Tiranë dhe kryeministrit Rama.

Ka qenë Petrit Vasili që këtë të diel nuk ka kursyer as Prokurorinë dhe misionin e OSBE/ODIHR.

Përmes një statusi në Facebook, Vasili shkruan se ambasadorët heshtën për përfshirjen e policisë në zgjedhje.

Por ai “harron” se policia gjatë fushatës dhe pas saj drejtohej nga ministri Dritan Demiraj, emër i ardhur nga Partia Demokratike si pjesë e marrëveshjes Rama-Basha. Në listën e të sulmuarve sot, mungon pikërisht institucioni i Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Ja çfarë shkruan në Facebook, kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së:

Kryeministri zhveshi policine per vota,heshtja e prokurorise faj i rende publik.

Ne fushaten e zgjedhjeve te qershorit kryeministri i kerkoi policise te flake uniformen dhe te bente vota per partine socialiste.

Ambasadoret e huaj qe s’lene gje pa komentuar nuk folen. As OSBE nuk e denoi publikisht dhe fort.

Ne fund te fundit ky hall shume i rende eshte yni se qytetaret mbeten pa shtet dhe police e kriminele u bene njesh me krimin.

Prokuroria hesht edhe sot e kesaj dite,megjithse eshte denoncuar ky kryeminister dhunues i ligjit,nderkohe qe qindra punonjes te thjeshte kane humbur punen dhe ndiqen penalisht vetem per pjesmarrje ne aktivitete elektorale.

Kjo heshtje eshte faj i rende publik.

A ka frike prokuroria nga kryeministri, kur fajin e ka pranua po ai vete publikisht dhe ka bere dhe sikur ka kerkuar falje.

Prokuroria s’ka asnje te drejte te heshte më, ose ka zgjedhur te jete ajo shkelesja e madhe e ligjit.

Per te freskuar memorjen e Prokurorise, po ju demostroj videon se cfare thoshte narkohajduti i votave ne qershor,prokuroria le ta shohe dhe le te veproje,kjo ndan nese eshte e blere nga kryeministri apo jo. /JavaNews/

Kryeministri zhveshi policine per vota,heshtja e prokurorise faj i rende publik.Ne fushaten e zgjedhjeve te qershorit kryeministri i kerkoi policise te flake uniformen dhe te bente vota per partine socialiste.Ambasadoret e huaj qe s'lene gje pa komentuar nuk folen.As OSBE nuk e denoi publikisht dhe fort.Ne fund te fundit ky hall shume i rende eshte yni se qytetaret mbeten pa shtet dhe police e kriminele u bene njesh me krimin.Prokuroria hesht edhe sot e kesaj dite,megjithse eshte denoncuar ky kryeminister dhunues i ligjit,nderkohe qe qindra punonjes te thjeshte kane humbur punen dhe ndiqen penalisht vetem per pjesmarrje ne aktivitete elektorale.Kjo heshtje eshte faj i rende publik.A ka frike prokuroria nga kryeministri, kur fajin e ka pranua po ai vete publikisht dhe ka bere dhe sikur ka kerkuar falje.Prokuroria s'ka asnje te drejte te heshte më, ose ka zgjedhur te jete ajo shkelesja e madhe e ligjit.Per te freskuar memorjen e Prokurorise, po ju demostroj videon se cfare thoshte narkohajduti i votave ne qershor,prokuroria le ta shohe dhe le te veproje,kjo ndan nese eshte e blere nga kryeministri apo jo.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: LSI e ka me të gjithë! Akuza ambasadorëve, Prokurorisë dhe misionit të OSBE (VIDEO)
LSI e ka me të gjithë! Akuza ambasadorëve, Prokurorisë dhe misionit të OSBE (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-BVlbSepodCI/Wi4wBra8LtI/AAAAAAAAMMQ/yI_gOyCSYSQPZAHRJF16RvoxX5zpsgocACLcBGAs/s640/vasili.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-BVlbSepodCI/Wi4wBra8LtI/AAAAAAAAMMQ/yI_gOyCSYSQPZAHRJF16RvoxX5zpsgocACLcBGAs/s72-c/vasili.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/lsi-e-ka-me-te-gjithe-akuza_11.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/lsi-e-ka-me-te-gjithe-akuza_11.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy