Markoviç pranon ftesën për vizitë në Kosovë, por thotë se demarkacioni nuk ndryshon

Podgorica zyrtare ka konfirmuar ftesën e kryeministrit Ramush Haradinaj që homologu i tij malazez Dushko Markoviç të vizitojë Kosovën.

Mediat nga vendi fqinj njoftojnë se data e vizitës së kreut të qeverisë malazeze do të caktohet ndërkohë.

Sërgjan Kusovac, zëdhënës i qeverisë malazeze, ka thënë se dy kryeministrat janë takuar mbrëmë në Bruksel.

Kryeministri Markoviç me këtë rast kolegut Haradinaj i ka thënë se në lidhje me demarkacionin e kufirit qëndrimi i Qeverisë së Malit të Zi nuk do të ndryshojë dhe i ka bërë thirrje Kosovës që ta miratojë në Parlament marrëveshjen që është edhe nga adresat më të larta në Bruksel dhe Uashington”, ka thënë ai.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Markoviç pranon ftesën për vizitë në Kosovë, por thotë se demarkacioni nuk ndryshon
Markoviç pranon ftesën për vizitë në Kosovë, por thotë se demarkacioni nuk ndryshon
Markoviç pranon ftesën për vizitë në Kosovë, por thotë se demarkacioni nuk ndryshon
https://1.bp.blogspot.com/-1FmmqoRH-Kw/Wjod0xp1mYI/AAAAAAAAMys/mHFFc5g8urwWecG7qUIgf3rSfosW5eH5ACLcBGAs/s640/dusko-696x464.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-1FmmqoRH-Kw/Wjod0xp1mYI/AAAAAAAAMys/mHFFc5g8urwWecG7qUIgf3rSfosW5eH5ACLcBGAs/s72-c/dusko-696x464.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/markovic-pranon-ftesen-per-vizite-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/markovic-pranon-ftesen-per-vizite-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy