Media turke: Bregdeti i Shqipërisë kërcënohet nga zhdukja

Media turke TRT World i ka dedikuar një shkrim bregdetit shqiptar. Ajo shkruan se bregdeti po kërcënohet nga gërryerja, për shak të zhvillimit urban të çrregullt dhe ndryshimit të klimës.

“Një e treta e vijës së bregdetit më shumë se 400 kilometra gjatësi po gërryhet për shkak të një përzierje të rrezikshme nga ndryshimi i klimës dhe zhvillimi i çrregullt urban. Erozioni bregdetar në Detin Adriatik gëlltit plazhet, pyjet dhe tokën. Erozioni jo vetëm që kërcënon kafshët e egra por edhe bizneset,” vazhdon media turke.

Më tej ajo shkruan se fshatarët e zonave bregdetare kanë të ardhme të pasigurt, ndërsa peshkatarët e Shëngjinit kanë frikë se do të largohen nga shtëpitë e tyre ashtu si pelikanët dhe peshqit do të lënë lagunën./zgjohushqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Media turke: Bregdeti i Shqipërisë kërcënohet nga zhdukja
Media turke: Bregdeti i Shqipërisë kërcënohet nga zhdukja
Media turke: Bregdeti i Shqipërisë kërcënohet nga zhdukja
https://1.bp.blogspot.com/-0Y3QT3Otk6U/WkTag16ikYI/AAAAAAAANWc/N_F_-ZG6XyEkl4xBg39wWdAdVtMeXTIZgCLcBGAs/s640/bregdeti4-678x381.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-0Y3QT3Otk6U/WkTag16ikYI/AAAAAAAANWc/N_F_-ZG6XyEkl4xBg39wWdAdVtMeXTIZgCLcBGAs/s72-c/bregdeti4-678x381.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/media-turke-bregdeti-i-shqiperise.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/media-turke-bregdeti-i-shqiperise.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy