Mësoni ku shkojnë paratë e përfituara nga droga “Made in Albania”

“Droga nuk është se iku, thjesht paratë e përfituara prej tregtimit të saj po pastrohen… Në Shqipëri kemi një skenar Kolumbian…”. Vlerësimi i situatës vjen nga drejtuesja e revistës ekonomike “Monitor”, Ornela Liperi, e qenë prezente në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku ndër të tjera shpjegoi edhe se ku po shkojnë paratë e përfituara nga të ardhurat e shitjes së kanabisit.

“Droga nuk është se iku, thjesht parat e saj po pastrohen. E njëjta gjë që po ndodh këtu është ajo që ndodhi në Kolumbi. Kemi një skenar kolumbian në Shqipëri, zhvendosja e vëmendjes nga bujqësia që ndodhi vitin e kaluar, konflikt mes policisë dhe institucioneve gjyqësore, rritja e konsumit të drogës nga të rinjtë, kalimin tek heroina, investimi tek hashashi nuk sjellë më fitime. Thjesht ka rënë për shkakun e tregut se nuk ka më fitime. Do kaloje ke heroina, dhe më pas heroinës do kaloje ke ndërtimi, të ardhurat e shitjes do jenë në nivel rekord nga vitin që do vijë dhe kredit nuk e justifikojnë”, ka thenë Liperi./CityNews

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mësoni ku shkojnë paratë e përfituara nga droga “Made in Albania”
Mësoni ku shkojnë paratë e përfituara nga droga “Made in Albania”
Mësoni ku shkojnë paratë e përfituara nga droga “Made in Albania”
https://3.bp.blogspot.com/-oo_9kM-dG4I/WkYsdyufsGI/AAAAAAAANbM/C93QarCQqcoKDMmRAzqcAf-iCcbFUL8BACLcBGAs/s640/rama-mogherini-3%2B%25281%2529.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-oo_9kM-dG4I/WkYsdyufsGI/AAAAAAAANbM/C93QarCQqcoKDMmRAzqcAf-iCcbFUL8BACLcBGAs/s72-c/rama-mogherini-3%2B%25281%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/mesoni-ku-shkojne-parate-e-perfituara.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/mesoni-ku-shkojne-parate-e-perfituara.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy