Meta: Shqiptarët kërkojnë Evropën jashtë vendit edhe pas 27 vitesh, e papranueshme! (VIDEO)

Në këtë ditë që shënon dhe 27 vjetorin e lëvizjes së studentëve të dhjetorit, Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se është e patolerueshme për politikën që pas thuajse 3 dekadash, të rinjtë e talentuar dhe të aftë të këtij vendi, ta gjejnë Evropën jashtë vendit të tyre.

Presidenti Meta ka folur gjatë një ceremonie të mbajtur në ambientet e Presidencës për nderim të Ditës së Rinisë dhe lëvizjes së dhjetorit. Kreu i shtetit ka shtuar gjithashtu se duhen bërë përpjekje më të mëdha për rininë shqiptare, duke përdorur dhe një shprehjes se një vend pa të rinj është si një familje pa fëmijë.

“Duhet të bëjmë gjithë përpjekjet tona për të ngjallur shpresat, sepse është e papranueshme që edhe sot, pas 27 vitesh, shumë të rinj të aftë e të talentuar ta kërkojnë europën jashtë vendit të tyre.

Një vend pa të rinj është si një familje pa fëmijë.. ndaj kjo nuk është vetëm një ditë nderimi por edhe një ditë apeli për të gjithë të rinjtë e sotëm që të mësohen dhe inkurajohen nga bashkëmoshatarët e tyre të atëhershëm… “-tha Meta.


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Meta: Shqiptarët kërkojnë Evropën jashtë vendit edhe pas 27 vitesh, e papranueshme! (VIDEO)
Meta: Shqiptarët kërkojnë Evropën jashtë vendit edhe pas 27 vitesh, e papranueshme! (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-vtgPn99gDSg/WiwDBHVt8UI/AAAAAAAAMFU/A_I9mujZucg5XjgocwdZoMnbp84vmsGvwCLcBGAs/s640/auto_meta_liri1512766652.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-vtgPn99gDSg/WiwDBHVt8UI/AAAAAAAAMFU/A_I9mujZucg5XjgocwdZoMnbp84vmsGvwCLcBGAs/s72-c/auto_meta_liri1512766652.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/meta-shqiptaret-kerkojne-evropen-jashte.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/meta-shqiptaret-kerkojne-evropen-jashte.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy