Ministri serb thotë se Zaevi tradhtoi serbët

Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandër Vulin ka thënë se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev nuk e ka mbajtur ‘fjalën’.

Ky reagim erdhi pas vizitës së kryeministrit maqedonas në Prishtinë dhe deklaratës së tij se Kosova mund të ‘llogarisë në mbështetjen e Maqedonisë në të gjitha proceset’, përcjell Konica.al.

Siç ka njoftuar presidenti Aleksandër Vuçiç më herët gjatë këtij muaji, kryeministri maqedonas nuk e ka mbajtur fjalën e tij. Edhe pse ai bëri premtim publik se do të abstenonte në çështjen e anëtarësimit të Kosovës në UNESCO, dhe se kjo do të ishte dëshmi e miqësisë karshi Serbisë, Zaev ka vendosur të mbështes Prishtinën”, thuhet në deklaratën e ministrit serb.

Tutje, Vulin ka përkujtuar se Serbia dhe presidenti i saj janë miq të Maqedonisë dhe qytetarëve të saj.

“Kryeministri i Maqedonisë nuk di si ta respektojë këtë”, ka përfunduar ai.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ministri serb thotë se Zaevi tradhtoi serbët
Ministri serb thotë se Zaevi tradhtoi serbët
Ministri serb thotë se Zaevi tradhtoi serbët
https://1.bp.blogspot.com/-VpuB3BU8SeA/WjEs4ia3mdI/AAAAAAAAMVQ/t7Nquj2VCNcLjnhIynoDEI2_3Q0KeKmlACLcBGAs/s640/vuliiui.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-VpuB3BU8SeA/WjEs4ia3mdI/AAAAAAAAMVQ/t7Nquj2VCNcLjnhIynoDEI2_3Q0KeKmlACLcBGAs/s72-c/vuliiui.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/ministri-serb-thote-se-zaevi-tradhtoi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/ministri-serb-thote-se-zaevi-tradhtoi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy