Miratohet logoja kombëtare për “Vitin e Skënderbeut”

Tashmë është miratuar logo kombëtare nga Komisioni Shtetëror për organizimin e veprimtarive lidhur me “Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit-Skënderbeut”.

Loga e miratuar është një reflektim i emblemës së familjes të Kastriotëve ku paraqitet një yll me 36 rreze nga të cilat 6 janë rreze më të mëdha. Ylli është me ngjyrë të kuqe ndërkohë që në brendësi ndodhet shqiponja dykrenore e stemës së Kastriotëve.

Rreth yllit nga jashtë shkruhet : “VITI MBARËKOMBËTAR I GJERGJ KASTRIOTIT SKËNDERBEUT-2018”, me shkronja kapitale.

Logo paraqitet edhe në dy variante të tjera ndërkohë që do të përdoret në shumë institucione si:

-Dekretet e Presidentit të Republikës

-Vendimet e Kuvendit të Shqipërisë

– Aktet e Këshillit të Ministrave

– Urdhrat dhe udhëzimet e Kryeministrit

– Urdhrat dhe udhëzimet e ministrave

-Urdhrat dhe udhëzimet e titullarëve të institucioneve në varësi të Kryeministrit dhe ministrave;

– Urdhrat dhe udhëzimet e titullarëve të institucioneve në varësi të Kuvendit;

– Vendimet e institucioneve të qeverisjes vendore;

– Urdhrat dhe udhëzimet e titullarëve tëinstitucioneve të qeverisjes vendore;

– Urdhrat dhe udhëzimet e rektoratit të universiteteve;

– Dokumentet e krijuara nga autoritetet publike;

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Miratohet logoja kombëtare për “Vitin e Skënderbeut”
Miratohet logoja kombëtare për “Vitin e Skënderbeut”
Miratohet logoja kombëtare për “Vitin e Skënderbeut”
https://4.bp.blogspot.com/-gY_7kZ0RAQ4/WjO3w2WJ_cI/AAAAAAAAMc0/AEi6nAwN-R87Bxchp0XE7WZNd6g6XQd7ACLcBGAs/s640/auto_skenderbeyu1494054905-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-gY_7kZ0RAQ4/WjO3w2WJ_cI/AAAAAAAAMc0/AEi6nAwN-R87Bxchp0XE7WZNd6g6XQd7ACLcBGAs/s72-c/auto_skenderbeyu1494054905-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/miratohet-logoja-kombetare-per-vitin-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/miratohet-logoja-kombetare-per-vitin-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy