Mori fund VMRO-ja, mori fund diskriminimi kulturor i shqiptarëve

Pas shumë vitesh diskriminimi dhe ngecjeje, buxheti për kulturë për 2018-tën në Maqedoni me mjete të konsiderueshme për ndërtim të Teatrit Shqiptar në Shkup, Teatrit dhe Bibliotekës në Tetovë, hapësirave dhe programit cilësor të Muzeut të Alfabetit në Manastir, themelim të ansamblit shtetëror të vallëve dhe këngëve tradicionale shqiptare, shlyerje të borxheve dhe riparime të kulmeve dhe infrastrukturës bazike të objekteve, programe dinjitoze të institucioneve si dhe shumë projekteve siç edhe i pamë në Valën e Re Kulturore. Shpresoj se këtë lajm do ta shihni edhe në mediat shqipe./e.e

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7934,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mori fund VMRO-ja, mori fund diskriminimi kulturor i shqiptarëve
Mori fund VMRO-ja, mori fund diskriminimi kulturor i shqiptarëve
Mori fund VMRO-ja, mori fund diskriminimi kulturor i shqiptarëve
https://2.bp.blogspot.com/-XtZnURzY96s/WjPYYNFW7QI/AAAAAAAAMe4/McKtywxISW0RKsUVWJQo11G_4y-ui4W2ACLcBGAs/s640/maqedonia-3.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-XtZnURzY96s/WjPYYNFW7QI/AAAAAAAAMe4/McKtywxISW0RKsUVWJQo11G_4y-ui4W2ACLcBGAs/s72-c/maqedonia-3.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/mori-fund-vmro-ja-mori-fund.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/mori-fund-vmro-ja-mori-fund.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy