“Nëse shfuqizohet Specialja tërhiqen njohjet për Kosovën dhe largohet KFOR-i”

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se ka biseduar me ambasadorin e Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, dhe se ai i ka thënë se nëse zhbëhet Gjykata Speciale, atëherë shtetet perëndimore do ta tërheqin njohjen për shtetin e Kosovës dhe KFOR-i do të largohet nga vendi.

“Kosova ndodhet përpara një vullkani historik. Kosova ndodhet para një humbjeje historike. Sonte po ju përcjell vetëm një mesazh të ambasadorit britanez i cili me tha në Kuvendin e Kosovës se: Shfuqizimi i ligjit për Gjykatën Speciale do të përkthehet në detyrim të vendeve perëndimore për tërheqjen e njohjes së pavarësisë së Kosovës si dhe largim të forcave të KFOR-it nga Kosova”, shkruan Zeka.

“Kosova do të izolohet njësoj sikurse Koreja e Veriut. Këtë shqetësim ia përcolla liderit të Nisma-s Fatmir Limajt dhe Jakup Krasniqit”.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Nëse shfuqizohet Specialja tërhiqen njohjet për Kosovën dhe largohet KFOR-i”
“Nëse shfuqizohet Specialja tërhiqen njohjet për Kosovën dhe largohet KFOR-i”
“Nëse shfuqizohet Specialja tërhiqen njohjet për Kosovën dhe largohet KFOR-i”
https://3.bp.blogspot.com/-R0UpYJOg-Hs/Wj5db3jRxQI/AAAAAAAANBQ/RmJ0jFfjJPUScLhKe2Y4s-RhH9pN5dErwCLcBGAs/s640/kfo-650x358.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-R0UpYJOg-Hs/Wj5db3jRxQI/AAAAAAAANBQ/RmJ0jFfjJPUScLhKe2Y4s-RhH9pN5dErwCLcBGAs/s72-c/kfo-650x358.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/nese-shfuqizohet-specialja-terhiqen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/nese-shfuqizohet-specialja-terhiqen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy