OSHEE paralajmëron/ Si të veproni, nëse ikin dritat për festat e fundvitit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE SH.A), po ndjek me vëmendje regjimin e furnizimit me energji elektrike, bazuar mbi planin e masave të Shtabit Qendror të Gatishmërisë.

Plani i Masave për gadishmerine e festave të fundvitit 2017, synon të sigurojë furnizimin me energji elektrike të të gjithë konsumatoreve. OSHEE ka vendosur në pikat strategjikë të rrjetit të shpërndarjes rreth 1500 punonjës, të cilët monitorojnë 24 orë situatën e furnizimit me energji elektrike.

Baza materiale, mjetet e transportit, grupet e gatishmërisë, janë në dispozicion për mbarëvjatjen e procesit të furnizimit me energji elektrike, në të gjithë territorin, për ndjekjen e regjimit të punës së rrjetit shpërndarës, lokalizimin e defekteve dhe marrjen e masave për zgjidhjen e avarive, të rrjetit shpërndarës që furnizon:

  • Spitalet,
  • Hidrovorët,
  • Objektet e rëndësisë së veçantë administrative,etj,
  • Të gjithë konsumatoret, deri tek më i fundit

Në kuadër të masave tekniko-organizative për stabilizimin dhe përmirësimin e cilësisë së shërbimit, OSHEE vendosi grupe gadishmërie prane N/Stacioneve, linjave 35 kV, fidrave dhe kabinave TM/TU.

OSHEE ka publikuar për konsumatorët numrat e kontaktit në bazë rajonesh, të cilat janë në shërbim 24 orë, te http://oshee.al/kontakt/, në rrjete sociale, dhe i është shpërndarë edhe medias.

Gjithashtu, për të gjithë territorin qëndron në funksion numri unik call center Call Center i 042274141.

Plani i Masave

  • Grupe gadishmërie pranë fidrave të rëndësishëm, që furnizojne hidrovoret, spitalet dhe institucionet e rendesisë së veçantë;
  • Personel perforcues pranë rrjetit dhe kabinave, për ta kthyer menjehere ne gadishmeri teknike ne rast avarie;
  • Ekipe të terrenit për të shërbyer sa me shpejt per likuidimin e avarive;
  • Bazë materiale të emergjencës për te garantuar likuidimin e avarive;
  • Mbajtja në gatishmëri e mjeteve të transportit, makinave teknologjike dhe aparate portative.

Numrat e Kontaktit

Numri unik Call Center 042274141

Rajoni Shkodër

Shkodra, Kopliku, Puka dhe Lezha

022 801 023

022 801 024

022 801 025

022 801 026

022 801 028

Rajoni Kukës

Has, Tropojë dhe Kukës

044 326 242

Rajoni Burrel

Mirditë, Burrel, Bulqizë, Dibër dhe Laç

021 723 221

021 723 222

Rajoni Durrës

Durrës, Kavajë, Rrogozhinë, Shijak, Fushë-Krujë dhe Krujë

052 902 222

Rajoni i Tiranë

Tirana, Vora, Kamza dhe fshatrat

044 528 888

044 505 269

044 505 270

Rajoni i Elbasanit

Elbasan, Peqin, Cërrik, Gramsh, Librazhd dhe Përrenjas

054 243 953

054 257 400

Rajoni i Fierit

Fier, Ballsh, Mallakastër dhe Tepelenë

034 600 300

034 600 301

Rajoni i Beratit

Berat, Skrapar, Kuçovë dhe Lushnjë

032 230 520

032 232 311

Rajoni i Korçës

Pogradec, Korçë, Bilisht dhe Kolonjë

082 245 919

Rajoni i Vlorës

Vlorë dhe Himarë

033 426 260

033 407 400

Rajoni Gjirokastër

Gjirokastër, Sarandë, Delvinë dhe Përmet

084 410 517

084 410 519

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: OSHEE paralajmëron/ Si të veproni, nëse ikin dritat për festat e fundvitit
OSHEE paralajmëron/ Si të veproni, nëse ikin dritat për festat e fundvitit
OSHEE paralajmëron/ Si të veproni, nëse ikin dritat për festat e fundvitit
https://2.bp.blogspot.com/-HIfU7Rm7Ayk/WkJ0hIkoVII/AAAAAAAANPA/woHseoYFN3kYs2j6dYdFdFZ5LHPY-yX4wCLcBGAs/s640/osshe.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-HIfU7Rm7Ayk/WkJ0hIkoVII/AAAAAAAANPA/woHseoYFN3kYs2j6dYdFdFZ5LHPY-yX4wCLcBGAs/s72-c/osshe.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/oshee-paralajmeron-si-te-veproni-nese.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/oshee-paralajmeron-si-te-veproni-nese.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy