Pacolli: Kosova do të nënshkruajë traktat të paqes me Serbinë (Video)

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, duke folur për raportet Kosovë-Serbi, ka thënë se Kosova duhet të nënshkruajë një traktat të paqes me Serbinë.

Pacolli, në një intervistë për “Debat D” në RTV Dukagjini, ka thënë se dialogu duhet të vazhdojë shumë shpejt.

“Ky dialog do të përfundojë me atë kontratën historike të pajtimit. Në fund do të ketë nënshkrim të kontratës, traktatit të paqes”, tha Pacolli.

Ai tha se kjo do të ndodhë pavarësisht faktit asaj nëse do ta njohë ose jo Serbia Kosovëm.

“Nuk besoj se Serbia do ta njeh shpejt Kosovën. Neve nuk na intereson se a na njeh neve Serbia apo jo. Ata duhet të mos e pengojnë Kosovën në të ardhmen. Unë besoj se kjo kontratë mund të jetë edhe e dhimbshme për Kosovën”, tha Pacolli.

Ai gjithashtu ka thënë se duhet të ndryshojë përbërja e ekipit dialogues në Bruksel dhe të përcaktohen afatet për përfundimin e dialogut Kosovë-Serbi.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pacolli: Kosova do të nënshkruajë traktat të paqes me Serbinë (Video)
Pacolli: Kosova do të nënshkruajë traktat të paqes me Serbinë (Video)
Pacolli: Kosova do të nënshkruajë traktat të paqes me Serbinë (Video)
https://2.bp.blogspot.com/-IiPIQCrDg6c/WjPX-a5C7mI/AAAAAAAAMe0/jt7jO2XGQb0PvlnnUnRMgw2u1jIbib_HgCLcBGAs/s640/behgjet-pacolli-696x470.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-IiPIQCrDg6c/WjPX-a5C7mI/AAAAAAAAMe0/jt7jO2XGQb0PvlnnUnRMgw2u1jIbib_HgCLcBGAs/s72-c/behgjet-pacolli-696x470.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/pacolli-kosova-do-te-nenshkruaje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/pacolli-kosova-do-te-nenshkruaje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy