Pacolli: Kurti nuk është kriminel, drejtësia të merret me kriminelët

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se Albin Kurti është burgosur për veprime politike dhe ka kërkuar që drejtësia të zbulojë kriminelët e vërtetë.

Pacolli në një postim në Facebook, ka shkruar se deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje në vendet europiane për veprimet e tij do të lihej i lirë.

“Albin Kurti është i burgosur për diçka që ai e bëri plotësisht të hapur. Për diçka që ai bëri brenda parlamentit, dhe kjo ishte vetëm politike. Unë mendoj që drejtësia duhet të përqëndrohet me teper në kriminelët e vërtetë.

Albini nuk është kriminel. Në vendet evropiane, ai sot do të ishte i lirë. Mos të harrojmë se ka grua dhe fëmijë”, ka shkruar Pacolli.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pacolli: Kurti nuk është kriminel, drejtësia të merret me kriminelët
Pacolli: Kurti nuk është kriminel, drejtësia të merret me kriminelët
Pacolli: Kurti nuk është kriminel, drejtësia të merret me kriminelët
https://3.bp.blogspot.com/-ibHgbIHKMsg/WkWF2_bBGiI/AAAAAAAANYo/hl9Er9JPbHYEcAXJytP8IetzO93DgXNngCLcBGAs/s640/pacolli-kurti.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ibHgbIHKMsg/WkWF2_bBGiI/AAAAAAAANYo/hl9Er9JPbHYEcAXJytP8IetzO93DgXNngCLcBGAs/s72-c/pacolli-kurti.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/pacolli-kurti-nuk-eshte-kriminel.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/pacolli-kurti-nuk-eshte-kriminel.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy