Plehrat shqiptare fusin në krizë Dubrovnikun: Kriza më e madhe pas luftës (VIDEO)

Autoritetet e qytetit dhe qytetarët u bashkuan për të pastruar portin e bukur në Dubrovnik, pasi u bllokua nga sasi të mëdha plehrash që ka mbritur nga Shqipëria.

Erërat e forta shtynë mbeturinat, duke përfshirë disa kafshë të ngordhura dhe një minë detare të Luftës së Dytë Botërore, në veri të bregdetit nga Shqipëria.

“Për fat të keq ne nuk mund të dalim me anije, sepse rrymat janë shumë të forta.

Ata nuk mund të futin motorët dhe thjesht nuk kanë forcë të mjaftueshme për të vozitur”, tha Orlanda Tokic, nënkryetare e Dubrovnikut në operacionin e pastrimit.

Vullnetarët shpresonin të pastronin rrëmujën, më e madhe në kujtesën e qytetit të Kroacisë.

Një ndryshim i motit pritet të sjellë një erë veriore që do të ndihmonte përpjekjet.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Plehrat shqiptare fusin në krizë Dubrovnikun: Kriza më e madhe pas luftës (VIDEO)
Plehrat shqiptare fusin në krizë Dubrovnikun: Kriza më e madhe pas luftës (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-TwcE6JqdwoY/Wj47wJ4cK3I/AAAAAAAANAg/3EXi7qdV1Z0mF_DL3OGw9XLEzl2wZqN0QCLcBGAs/s640/dubrvniik.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-TwcE6JqdwoY/Wj47wJ4cK3I/AAAAAAAANAg/3EXi7qdV1Z0mF_DL3OGw9XLEzl2wZqN0QCLcBGAs/s72-c/dubrvniik.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/plehrat-shqiptare-fusin-ne-krize.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/plehrat-shqiptare-fusin-ne-krize.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy