Polonia pro hapjes së negociatave BE-Shqipëri. Rama: Jeni model për ne; të vendoset linja ajrore

Kryeministrja e Polonisë, Beata Szydlo ka shprehur mbështetjen e vendit të saj për hapjen e negociatave midis Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian. Gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Szydlo theksoi se Komisioni Evropian duhet të njoh progresin e bërë nga Shqipëria.

“Kam shpresën se Komisioni Evropian do të njoh progresin e bërë nga Shqipëria duke përcaktuar një datë të qartë të fillimit të negociatave në vitin 2018-të”, u shpreh kryeministrja polake, ndërsa theksoi gatishmërinë për të ndihmuar vendin tonë në procesin e anëtarësimit dhe reformës në administratë.

Kryeministri Rama e konsideroi Poloninë një vend model për Shqipërinë, në rrugën që ka ndjekur për transformimin nga një vend pjesë e komunizmit, në vend anëtar të BE-së. Ai kërkoi vendosjen e një linje ajrore midis dy vendeve, për të ndihmuar turistët e shumtë polakë që vizitojnë Shqipërinë.

“I kam kërkuar kryeministres që të inkurajoj kompaninë e fluturimeve polake për të konsideruar mundësinë e vendosjes së një linje direkte e cila patjetër do të sillte përfitueshmëri të lartë dhe reciproke në këtë drejtim”, deklaroi Rama.

Palët kanë rënë dakord edhe për zhvillimin e Konferencës së Tiranës, por nuk dhanë më shumë detaje për këtë organizim.

Ministrja ndjek shembullin e Ramës, shfaqet e veshur sportive në pritjen zyrtare nga kryeministrja e Polonisë

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Polonia pro hapjes së negociatave BE-Shqipëri. Rama: Jeni model për ne; të vendoset linja ajrore
Polonia pro hapjes së negociatave BE-Shqipëri. Rama: Jeni model për ne; të vendoset linja ajrore
https://1.bp.blogspot.com/-8lRWKQGd8vs/Wij4ITNvn-I/AAAAAAAAL5E/R9B0rdoj6wA9nOBcwRgKeWOKHypbRIxYQCLcBGAs/s640/Screenshot_11.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-8lRWKQGd8vs/Wij4ITNvn-I/AAAAAAAAL5E/R9B0rdoj6wA9nOBcwRgKeWOKHypbRIxYQCLcBGAs/s72-c/Screenshot_11.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/polonia-pro-hapjes-se-negociatave-be.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/polonia-pro-hapjes-se-negociatave-be.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy