Presidenti malazez në Shqipëri: Demarkacioni, çështje e mbyllur!

Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq, ka përsëritur se për ta çështja e demarkacionit është temë e mbyllur. Në takim me presidentin shqiptar Ilir Meta, Vujanoviq ka thënë se me durim po presin që këtë çështje ta zgjidhë Kosova.

“Sa i takon ratifikimit të marrëveshjes së Demarkacionit me Kosovën, ne kemi përcaktuar qëndrimin tonë shtetëror. Kjo marrëveshje është e mbyllur. Pas një komunikimi të mirë mes dy qeverive është nënshkruar në Vjenë, është ratifikuar në Mal të Zi. Brukseli ratifikimin e kësaj marrëveshjeje e ka vendosur kusht për vizat e Kosovës. Duam që të liberalizohen sa më parë vizat dhe këto probleme në Kosovë të zgjidhen sa më parë dhe sa më mirë” ka thënë Vujanoviq.

Për këtë çështje ka folur edhe presidenti Meta, i cili tha se dëshirojnë të shohin një vullnet të plotë në Kosovë mes gjithë faktorëve për të ecur përpara në këtë çështje. “Është në interes të dy vendeve, por në mënyrë të veçantë në interes të Kosovës, që për fat të keq, zgjidhjen e kësaj çështjeje e ka të kushtëzuar dhe me liberalizimin e vizave të BE-së,” ka thënë Meta.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Presidenti malazez në Shqipëri: Demarkacioni, çështje e mbyllur!
Presidenti malazez në Shqipëri: Demarkacioni, çështje e mbyllur!
https://3.bp.blogspot.com/-LC9FGQIr5rk/Wi-ZNMY8vzI/AAAAAAAAMQ0/2HdK1ZVbOps60Xnwxks4o6zY0b_wMjIuACLcBGAs/s640/meta-vujanovic-587x348.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-LC9FGQIr5rk/Wi-ZNMY8vzI/AAAAAAAAMQ0/2HdK1ZVbOps60Xnwxks4o6zY0b_wMjIuACLcBGAs/s72-c/meta-vujanovic-587x348.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/presidenti-malazez-ne-shqiperi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/presidenti-malazez-ne-shqiperi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy