Prishtinë, Pacolli: Dialogu me Serbinë nis në fillim të janarit

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Beghet Pacolli ka deklaruar se dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë për disa çështje të caktuara do të fillojë në janar me intensitet më të shtuar.

Në një prononcim për televizionin publik të Kosovës, Pacolli pret se në fund të vitit 2018 do të arrihet një marrëveshje përfundimtare e pajtimit në mes të të dyja vendeve.

“Gjatë vitit 2018 do të përfundojmë edhe dialogun. Shpresoj shumë që dialogu. Shpresoj shumë qe dialogu të përfundojë me traktatin e paqes, në mes Kosovës dhe Serbisë dhe ky traktat i nevojitet edhe Kosovës edhe Serbisë dhe armërisë së popujve të të gjithë rajonit”, tha Pacolli, sipas Indeksonline. 

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Prishtinë, Pacolli: Dialogu me Serbinë nis në fillim të janarit
Prishtinë, Pacolli: Dialogu me Serbinë nis në fillim të janarit
https://2.bp.blogspot.com/-6GSbWWbibM8/Wi4ttdcpgPI/AAAAAAAAMLc/FWoXiN3aZgsHS41bK7sr1rY_M5LeApB2QCLcBGAs/s640/305094_m.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-6GSbWWbibM8/Wi4ttdcpgPI/AAAAAAAAMLc/FWoXiN3aZgsHS41bK7sr1rY_M5LeApB2QCLcBGAs/s72-c/305094_m.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/prishtine-pacolli-dialogu-me-serbine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/prishtine-pacolli-dialogu-me-serbine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy