Provokon Beogradi: Kosova është “Jeruzalemi” i Serbisë

Kosova, të cilën Beogradi refuzon t’i njohë pavarësinë, është “Jeruzalemi” i serbëve. Kjo është ajo që deklaroi sot, ministri serb i Punëve të Jashtëme, Ivica Daçiç.

“Kosova është Jeruzalemi ynë”, tha Ivica Daçiç gjatë një konference për shtyp në kuadër të 25-vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike të Jugosllavisë (Serbi dhe Mali i Zi) dhe Izraelit.

Në fakt, Izraeli ende nuk e ka njohur Kosovës, një “pozicion që ka konsekuenca pozitive në marrëdhëniet tona”, theksoi Ivica Daçiç.

Kosova është shtet i pavarur, qysh kur ajo shpalli Pavarësinë në shkurt të vitit 2008, një vendim i marrë gati dhjetë vjet pas Luftës së Kosovës midis Beogradit dhe UCK-së.

Beogradi dhe Prishitna janë angazhuar në një proces normalizimi marrëdhëniesh nën ombrellën e Bashkimi Europian, por pas një fillimi inkurajues dhe një marrëveshje të konsideruar historike në vitin 2013, dialogut ndodhet tashmë në një pikë të vdekur prej disa muajsh.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Provokon Beogradi: Kosova është “Jeruzalemi” i Serbisë
Provokon Beogradi: Kosova është “Jeruzalemi” i Serbisë
Provokon Beogradi: Kosova është “Jeruzalemi” i Serbisë
https://2.bp.blogspot.com/-0gF1BNurkD0/WjPNRDzUETI/AAAAAAAAMd8/wd61icvzBV8vKG1YrVj3fCdhH8iVKgvAgCLcBGAs/s640/da%25C3%25A7i%25C3%25A7-ministri-jashtem-serb.jpg-234-720x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-0gF1BNurkD0/WjPNRDzUETI/AAAAAAAAMd8/wd61icvzBV8vKG1YrVj3fCdhH8iVKgvAgCLcBGAs/s72-c/da%25C3%25A7i%25C3%25A7-ministri-jashtem-serb.jpg-234-720x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/provokon-beogradi-kosova-eshte.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/provokon-beogradi-kosova-eshte.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy