Qeveria publikon raportin për vijën kufitare me Malin e Zi (dokument)

Qeveria e Kosovës ka publikuar të plotë raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e vijës kufitare, të udhëhequr nga profesori i gjeografisë Shpejtim Bulliqi.

Materiali i afishuar në faqen zyrtare të Qeverisë së Kosovës, përmban raportin, shkresat dhe kontrollin efektiv dhe atlasin A1.

Sipas Florim Isufit, anëtar i këtij Komisioni, raporti përmban vlerësimin e punën së ish-Komisionit. Shkresat dhe kontrolli efektiv përbëjnë procesverbalet e ish-Komisionit dhe komunikimet e komisionit aktual me institucionet relevante, ndërsa kontrolli efektiv përmban dokumentacionin origjinal që vërteton ushtrimin e kontrollit të autoriteteve të KSA të Kosovës në territorin i cili mund të mbetet nën administrimin e Malit të Zi.

“Atlasi A1 ka kualitetin e lartë dhe përmban shumë harta, skema dhe profile që vërtetojnë lëvizjen e vijës kufitare në dëm të Kosovës. Në atlas janë përdorur hartat vetëm për të vërtetuar që vija kufitare ka lëvizur, e jo për të treguar se ku duhet të jetë, pasi që ky komision nuk e ka mandatin të bëjë vijë kufitare të re”, ka sqaruar Isufi.

Ja vegëza ku mund ta gjeni të plotë raportin:

http://www.kryeministri-ks.net/repository/docs/Raporti_Final_i_Demarkacionit.pdf

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Qeveria publikon raportin për vijën kufitare me Malin e Zi (dokument)
Qeveria publikon raportin për vijën kufitare me Malin e Zi (dokument)
Qeveria publikon raportin për vijën kufitare me Malin e Zi (dokument)
https://4.bp.blogspot.com/-SV0O3_M2dz0/WiqaSc-dEsI/AAAAAAAAL_Y/xnhMxmFQj54NdtKYZXVL0Wy9ZpYQwW8YwCLcBGAs/s640/kfu.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-SV0O3_M2dz0/WiqaSc-dEsI/AAAAAAAAL_Y/xnhMxmFQj54NdtKYZXVL0Wy9ZpYQwW8YwCLcBGAs/s72-c/kfu.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/qeveria-publikon-raportin-per-vijen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/qeveria-publikon-raportin-per-vijen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy