Rama presion BE-së/ Mos na detyroni që t’i bashkohemi Rusisë, Kinës apo Islamit Radikal

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë samitit të sotëm në Bruksel ka kërcënuar Bashkimin Europian, nëse nuk do të hapin dyert për vendet e rajonit.

Në Samitin për Ballkanin Perëndimor të organizuar nga Miqtë e Europës në Bruksel, Rama u shpreh se ka një shumëllojshmëri mundësish dhe alternativash për vendet e Rajonit, nëse BE do të vijojë me mos-hapjen e dyerve të integrimit. Sipas tij Rusia, Kina dhe Islami Radikal, përbëjnë shumëllojshmëri për secilin nga vendet tona, ndërsa shtoi se Rusia ofron një rrugë shumë të lehtë.

“Gabohen kur thonë se s’ka rrugë apo alternativa të tjera, pasi Rusia dhe Kina, por edhe Islami radikal përbëjnë një shumëllojshmëri për secilin nga vendet tona. Rusia ofron një rrugë shumë të lehtë: harroni shtetin e së drejtës, harroni institucionet dhe mbaje pushtetin sa më gjatë të mundesh. Dhe kjo nuk është një rrugë pa interes. Dhe kanë para që mund ti hedhin. Dhe nuk është se ka ndodhur në Siberi, por në mes të Europës, kur kryeministri u kërcënua me vdekje, dhe ka ndodhur në Malin e Zi, pra rreziku është i pranishëm.

Po kështu edhe Kina ka se çfarë të ofrojë. Por, është edhe një rrugë e tretë, Islami radikal. Në rajonin tonë ne jemi shumë etnikë, shumë fetarë dhe shumëçka. Dhe megjithëkëtë shumëllojshmëri ne duam BE-në dhe do t’i duhet BE që të vrapojë dhe të na kapë, pasi në të kundërt do të kemi një martesë me kosto shumë më të lartë”, – tha Rama.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rama presion BE-së/ Mos na detyroni që t’i bashkohemi Rusisë, Kinës apo Islamit Radikal
Rama presion BE-së/ Mos na detyroni që t’i bashkohemi Rusisë, Kinës apo Islamit Radikal
Rama presion BE-së/ Mos na detyroni që t’i bashkohemi Rusisë, Kinës apo Islamit Radikal
https://3.bp.blogspot.com/-ibKw8IRRIX0/Wif20PhRRoI/AAAAAAAAL1A/iN3z7_Qc6oQiQqlPN1eq5GiWcMtw34MwgCLcBGAs/s640/Rama-1-420x292.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ibKw8IRRIX0/Wif20PhRRoI/AAAAAAAAL1A/iN3z7_Qc6oQiQqlPN1eq5GiWcMtw34MwgCLcBGAs/s72-c/Rama-1-420x292.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/rama-presion-be-se-mos-na-detyroni-qe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/rama-presion-be-se-mos-na-detyroni-qe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy