REAGIMI/ SHBA e prerë: Adriatik Llalla duhet të largohet urgjentisht

Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë një njoftim, me anë të së cilit ambasadori Donald Lu shprehet se ligji për prokurorin e ri, është i qartë.

Kushtetuta dhe ligji për Prokurorinë janë të qarta.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara mbështet opinionin ligjor që OPDAT dhe EURALIUS i kanë dhënë Parlamentit.

Ne nxisim Parlamentin të zbatojë ligjin”, thuhet në reagimin e Lu.

Gjë që do të thotë, se sipas Ambasadës amerikane, mandati i Adriatik Llallës si kryeprokuror ka përfunduar dhe tashmë ai duhet të zëvendësohet.

Ndryshe nga sa pretendon PD dhe LSI, që kërkojnë të mbajnë ende Adriatik Llallën në krye të Prokurorisë së Përgjithshme.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: REAGIMI/ SHBA e prerë: Adriatik Llalla duhet të largohet urgjentisht
REAGIMI/ SHBA e prerë: Adriatik Llalla duhet të largohet urgjentisht
REAGIMI/ SHBA e prerë: Adriatik Llalla duhet të largohet urgjentisht!
https://2.bp.blogspot.com/-e9f72r-r3t8/WilHs7TwjlI/AAAAAAAAL6I/LWIMKxcf8M8RfbHn4wwqMK1uH_v6k-oAgCLcBGAs/s640/Adriatik-Llalla-Donald-Lu-679x540.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-e9f72r-r3t8/WilHs7TwjlI/AAAAAAAAL6I/LWIMKxcf8M8RfbHn4wwqMK1uH_v6k-oAgCLcBGAs/s72-c/Adriatik-Llalla-Donald-Lu-679x540.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/reagimi-shba-e-prere-adriatik-llalla.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/reagimi-shba-e-prere-adriatik-llalla.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy